Kiedy sadzimy awokado?

Młode awokado z pestki należy przesadzać raz w roku do większej doniczki. Z kolei, starsze warto przesadzać raz na 2 lub 3 lata. Jeśli chodzi o najlepszy czas na przesadzanie rośliny, jest to wiosna.

Ile kiełkuje awokado?

Awokado kiełkuje mniej więcej po czterech tygodniach. Gdy słoik wypełnią korzenie, a z pestki zacznie wyrastać roślinka, delikatnie oddzielamy tę ostatnią od pestki i wsadzamy ją do żyznej ziemi.

Czy awokado z pestki zaowocuje?

Czy awokado z pestki zaowocuje? Często zadawanym pytaniem jest to, czy awokado wypuści owoce. W naszych warunkach jest to mało prawdopodobne, a nawet jeśli to się zdarzy to nie szybciej niż po upływie 6 bądź więcej lat od rozpoczęcia hodowli.

Gdzie postawic awokado?

Donicę z awokado należy ustawić w miejscu słonecznym – może to być parapet okna o wystawie południowej (wtedy w upalne dni roślinę warto osłaniać, np.

Kiedy sadzić awokado do doniczki?

W momencie, gdy z pestki zacznie wychodzić coraz więcej korzeni, a na jej szczycie pojawi się pęd, będziesz mógł zasadzić awokado w doniczce. Należy jednak poczekać, aż z samej łodygi zaczną wyrastać pojedyncze liście i osiągnie ona wysokość około 15 cm.

Jak Zasadzic awokado w doniczce?

Roślinę sadzimy w doniczce zbliżonej wielkością do pojemnika, w którym kiełkowały korzenie. Nie powinna być za duża. Wsadzamy pestkę tak, aby 2-3 cm wystawała ponad powierzchnię ziemi i uklepujemy dookoła. Nie zapomnijmy dobrze jej podlać- korzenie wszak przyzwyczajone są do świeżej wody.

Czy z pestki awokado coś wyrosnie?

Oczywiście! Bez problemu można uzyskać soczyście zielone drzewko, sadząc w donicy pestkę awokado. Z właściwie pielęgnowanej sadzonki ma szansę wyrosnąć okazała roślina, którą da się przystrzyc do wybranego kształtu.

Jak przygotowac pestkę z awokado do sadzenia?

Wyjmując pestkę z owocu uważajmy, żeby jej nie uszkodzić. Awokado bardzo delikatnie przekrajamy na pół i wyjmujemy pestkę ze środka. Należy ją posadzić jak najszybciej po wyjęciu z owocu. W dolną część pestki wbijamy 2-3 wykałaczki (równolegle do podłoża, na którym leży).

Jak przyspieszyć kiełkowanie awokado?

Pestkę awokado zanurza się w wodzie, by przyspieszyć kiełkowanie. Jeżeli już rośnie, absolutnie nie należy rośliny niepokoić – najwyraźniej jest „chętna do współpracy”.

Jaka doniczka do awokado?

Awokado w doniczce najlepiej czuje się w podłożu zbliżonym do naturalnego, dlatego możemy kupić na przykład uniwersalną ziemię dla roślin domowych i wymieszać ją z perlitem lub wykorzystać mieszankę piasku i torfu (w proporcji 1:2). Nie zapomnijmy również o warstwie drenażowej i doniczce z otworami.

Dodaj komentarz