Czy da się wyhodować awokado z pestki?

Każdy fan awokado, który w dodatku uwielbia kwiaty doniczkowe, na pewno zastanawiał się, czy można wyhodować tę roślinę w domowych warunkach. Oczywiście! Bez problemu można uzyskać soczyście zielone drzewko, sadząc w donicy pestkę awokado.

Czy awokado z pestki zaowocuje?

Czy awokado z pestki zaowocuje? Często zadawanym pytaniem jest to, czy awokado wypuści owoce. W naszych warunkach jest to mało prawdopodobne, a nawet jeśli to się zdarzy to nie szybciej niż po upływie 6 bądź więcej lat od rozpoczęcia hodowli.

Ile kiełkuje awokado?

Awokado kiełkuje mniej więcej po czterech tygodniach. Gdy słoik wypełnią korzenie, a z pestki zacznie wyrastać roślinka, delikatnie oddzielamy tę ostatnią od pestki i wsadzamy ją do żyznej ziemi.

Jak szybko rośnie awokado?

Słoik lub szklankę z pestką trzymajmy w umiarkowanie ciepłym miejscu – awokado nie znosi zimna. II SPOSÓB: uprawa awokado z pestki w tym przypadku może potrwać od 6 do 8 tygodni. Pestkę sadzimy w ziemi na głębokość 1.5-2 cm, szerszą częścią do dołu/ Ostry koniec powinien nieznacznie wystawać ponad ziemię.

Jak się sadzi awokado z pestki?

Wyjmując pestkę z owocu uważajmy, żeby jej nie uszkodzić. Awokado bardzo delikatnie przekrajamy na pół i wyjmujemy pestkę ze środka. Należy ją posadzić jak najszybciej po wyjęciu z owocu. W dolną część pestki wbijamy 2-3 wykałaczki (równolegle do podłoża, na którym leży).

Jak zasadzić awokado z nasion?

W środkową część pestki wbijamy 3 wykałaczki, aby stabilnie opierały się na szklance. Pestka nie może być za głęboko zanurzona w wodzie. Szklankę stawiamy na parapecie i regularnie uzupełniamy wodę. Pestka zacznie pękać i kiełkować po około 2 tygodniach.

Czy pestki z awokado są jadalne?

Pestki awokado posiadają aż 70% więcej antyoksydantów niż sam miąższ owocu. Antyoksydanty przeciwdziałają powstawaniu wolnych rodników, a także uczestniczą w ich unieszkodliwianiu. Wolne rodniki biorą udział w niszczeniu groźnych bakterii, jednak atakują one również inne cząsteczki jak np. białka i DNA komórek.

Jaki nawóz do awokado?

Nawożenie awokado uprawianego w doniczce wykonuje się raz na kilka tygodni (np. co 2 tygodnie). Dobry efekt można uzyskać stosując nawozy ze zwiększoną ilością potasu (poprawia krzewienie rośliny). Awokado po wykiełkowaniu rośnie dość szybko.

Jak Kielkuje awokado?

  • Pestkę oczyść z miąższu i lekko osusz. …
  • Wykałaczki stworzą podpórkę, oprzyj je o ścianki słoika wypełnionego wodą. …
  • Roślina zaczyna kiełkować po około 2 – 4 tygodniach, jednak w niektórych przypadkach, może być to znacznie dłuższy okres.

Jak dbac o roślinę awokado?

Musisz pamiętać także regularnym nawadnianiu ziemi, aby drzewko dobrze rosło. Liście zrasza się raczej zimą, natomiast latem, ze względu na ekspozycję na słońce, nie powinno się tego robić. Ważne także, aby ziemia w doniczce była zawsze lekko wilgotna.

Dodaj komentarz