Kiedy sadzić awokado do ziemi?

Sadzenie pestki awokado do donicy z ziemią możesz przeprowadzić, kiedy wypuści dużo korzonków, a na jej szczycie pojawi się pęd. Poczekaj jednak, aż zaczną wyrastać zielone listki, a sama łodyga osiągnie około 15 cm wysokości.

Jak zasadzić awokado do ziemi?

Jak sadzić awokado? W obszernej donicy układamy warstwę drenującą złożoną ze żwiru lub keramzytu, a na nią sypiemy ziemię kompostową wymieszaną z kilkoma łyżkami nawozu. Na samej górze usypujemy warstwę czystej gleby i umieszczamy w niej pestkę. Wierzch pestki powinien znajdować się lekko poza ziemią.

Do jakiej ziemi posadzić awokado?

Awokado w doniczce najlepiej czuje się w podłożu zbliżonym do naturalnego, dlatego możemy kupić na przykład uniwersalną ziemię dla roślin domowych i wymieszać ją z perlitem lub wykorzystać mieszankę piasku i torfu (w proporcji 1:2). Nie zapomnijmy również o warstwie drenażowej i doniczce z otworami.

Jak przesadzić awokado do doniczki?

Kiedy Twoje awokado mierzy około 15 cm, jest to znak, aby przesadzić awokado do doniczki. Na dnie szerokiej doniczki, rozsyp warstwę drenującą pestkę w postaci żwiru. Umieść roślinkę. Na nią nanieś ziemię wymieszaną z kilkoma łyżkami nawozu naturalnego, tak by łodyga wystawała ponad ziemię.

Jak długo Kielkuje awokado?

Awokado kiełkuje mniej więcej po czterech tygodniach. Gdy słoik wypełnią korzenie, a z pestki zacznie wyrastać roślinka, delikatnie oddzielamy tę ostatnią od pestki i wsadzamy ją do żyznej ziemi.

Jak wysiać awokado?

Sposób zakryty sadzenia awokado

Napełnić ją przepuszczalną ziemią kwiatową i ulokować w niej pestkę tępym końcem do dołu. Nasiona nie zasypuje się całkowicie ziemią, pozostawiając 2/3 odkryte. Zaleca się wsadzić kilka nasion. W dobrych warunkach powinny wykiełkować po 2-3 tygodniach.

Jak przygotowac pestkę z awokado do sadzenia?

Wyjmując pestkę z owocu uważajmy, żeby jej nie uszkodzić. Awokado bardzo delikatnie przekrajamy na pół i wyjmujemy pestkę ze środka. Należy ją posadzić jak najszybciej po wyjęciu z owocu. W dolną część pestki wbijamy 2-3 wykałaczki (równolegle do podłoża, na którym leży).

Czy awokado wyrośnie z pestki?

Pestka awokado kiełkuje 6-8 tygodni, ale dalszy wzrost roślina ma dosyć dynamiczny. Gdy awokado osiągnie wysokość kilkudziesięciu centymetrów to warto ją lekko przyciąć. Dzięki temu drzewko będzie miało atrakcyjniejszy, bardziej krzewiasty wygląd. Co 2-3 lata warto roślinę przesadzać do większej donicy.

Jak wygląda roślina awokado?

Największym walorem ozdobnym awokado są ładne, duże, lancetowate, zielone liście i drzewkowaty pokrój. W mieszkaniu roślina raczej nie zakwitnie, w przeciwieństwie do egzemplarzy uprawianych w szklarni lub ogrodzie zimowym.

Jak często Podlewac awokado w doniczce?

Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym w uprawie awokado jest podlewanie. Zabieg należy przeprowadzać często, a w słoneczne, letnie dni nawet codzienne. Warto używać miękkiej, odstanej wody. Roślina jest wrażliwa na przesuszenie.

Dodaj komentarz