Co robi Suseł podczas herbatki na której gości Alicja?

Alicja zauważa, że znów zaczyna rosnąć. Suseł jest zdenerwowany powiększaniem się Alicji p przechodzi do innej części sądu, by nie zostać zgniecionym.

Co robił Pan Gąsienica podczas spotkania z Alicją?

Na szczycie grzyba Alicja spotyka wielkiego pana Gąsienicę, który odpoczywa paląc wodną fajkę. Patrzą na siebie nawzajem, aż w końcu stworzenie pyta kim jest dziewczynka.

Kto zaprowadził Alicję do niby żółwia?

Królowa rozkazuje smokowi, by ten zaprowadził ją do Niby Żółwia. Alicja dowiaduje się od Smoka, że w Krainie Czarów jeszcze nikogo nie ścięto.

Kto towarzyszył Alicji na obłąkanej herbatce?

Alicja wraz ze Zwariowanym Kapelusznikiem, Marcowym Zającem i Susłem gości na obłąkanej herbatce.

Z kim Szalony Kapelusznik jadł podwieczorek?

1. Zachowanie dzisiejszej opozycji przypomina szalony podwieczorek z Alicji w krainie czarów. Przy stole, nakrytym w ogrodzie do podwieczorku, zasiadło dziwaczne towarzystwo złożone z Szaraka Bez Piątej Klepki, Szalonego Kapelusznika oraz Susła.

Czym żywiły się siostry z opowieści susła?

Żywiły się syropem – odparł Suseł po parominutowym namyśle. – Nie mogły chyba żywić się samym syropem – sprzeciwiła się Alicja. – Byłyby na pewno bardzo chore. – Istotnie – rzekł Suseł.

Kim był pan Gąsienica i co Alicja od niego dostała?

Pan Gąsienica – stworzenie z Krainy Czarów. Siedzi na grzybie i pali wodną fajkę. Alicję traktuje z pogardą. Przekonuje ją do skosztowania grzyba, dzięki czemu dziewczynka może zmieniać swój rozmiar.

Z kim Biały Królik pomylił Alicję?

Alicja podąża za nim do króliczej nory do Krainy Czarów. Spotyka go ponownie, kiedy przez pomyłkę bierze ją za swoją pokojówkę Mary Ann, a ona zostaje uwięziona w jego domu, gdyż jest zbyt duża. Królik pojawia się znowu w ciągu kilku ostatnich rozdziałów, jako sługa Króla i Królowej Kier.

Jaki był Kapelusznik?

Charakterystyka. Kapelusznik jest postacią irytującą Alicję, choć ta bywa czasem zaciekawiona jego wypowiedziami. Pije herbatę wraz z Marcowym Zającem oraz Susłem (śpiącym niemal cały czas), zadaje nonsensowne pytania. Jest znany z zagadki bez odpowiedzi, tj.

Jak Alicja dostała się do Krainy Czarów?

Nagle zauważyła Białego Królika w białej kamizelce, który biegł w jej stronę. Zwierzę wyciągnęło zegarek kieszonkowy, stwierdziło, że jest już późno i czmychnęło do nory. Alicja podążyła za nim, aż znalazła się w wielkim korytarzu z wieloma drzwiami.

Dodaj komentarz