Jak pozbyć się gniazda dzikich pszczół?

Gniazdo pszczół w ziemi

Aby pozbyć się tego rodzaju gniazda, można użyć specjalnych preparatów owadobójczych. Warto tylko uważać, aby nie zniszczyć okolicznej trawy, oraz innych roślin.

Jak pozbyć się pszczół z poddasza?

Najlepsze produkty do walki ze szkodnikami

Jednym ze skutecznych sposobów, aby wytruć osy, są specjalne preparaty owadobójcze jak gaśnica na osy lub na szerszenie. Usuwanie gniazda os należy wykonywać w nocy, kiedy owady są w stanie uśpienia. Nie można używać świateł czy latarki, które mogą obudzić owady.

Co zrobić z gniazdem szerszeni?

Gniazdo szerszeni w domu lub ogrodzie – co robić?

  1. Należy unikać gwałtownych ruchów i silnych wstrząsów w pobliżu gniazda szerszeni.
  2. Podczas koszenia trawnika należy zachować odległość od gniazda co najmniej 4-5 metrów.
  3. Na okna można założyć siatki na muchy, jeśli gniazdo szerszeni znajduj się w pobliżu domu.

Co zrobić z gniazdem os?

Podstawową metodą na odstraszenie os jest posadzenie w ogrodzie roślin, których one nie tolerują. Owady te nie przepadają za olejkami eterycznymi, zawartymi na przykład w mięcie, kocimiętce lub trawie cytrynowej. Dzięki nim osy trzymają się z daleka od ogrodu.

Jak zlikwidować gniazdo pszczół w ziemi?

Gniazda os zbudowane w ziemi można zalewać wrzącą wodą lub opryskiwać (całe gniazdo lub otwór prowadzący do wnętrza gniazda) owadobójczymi preparatami kontaktowymi, na przykład Ficam 80 WP, Kordon 10 WP, K-Othrine Flow, Solfac WP 10.

Jak pozbyć się dzikich pszczół?

Gniazda os i szerszeni trzeba usuwaćbo roje mogą zagrażać zdrowiu i życiu mieszkających w pobliżu ludzi. Najprostsze jest wezwanie specjalnej firmy zajmującej się dezynfekcją i deratyzacją. Specjaliści odpowiednimi środkami wybiją cały rój i wywiozą pozostałości.

Jak się pozbyć pszczół z domu?

Skutecznym sposobem na owady są siatki w oknach – dzięki temu unikniemy nieproszonych gości wewnątrz domu, a jak wiadomo osy lubią wszystko, co słodkie i smaczne. Owady mogą zagnieździć się również w skrzynce rolety wewnątrz okna.

Jak pozbyć się os na poddaszu?

W przypadku domowych metod gniazdo możemy polewać wrzącą wodą lub użyć specjalnych preparatów owadobójczych. Jeżeli gniazdo jest na dachu budynku czy na strychu, możemy próbować na gniazdo podziałać dymem, np. za pomocą świec zadymiających.

Jak zlikwidować gniazdo os na balkonie?

Jeżeli gniazdo umiejscowione jest w ziemi, można zalewać je wrzącą wodą czy też użyć specjalnych preparatów owadobójczych i spryskiwać nimi całe gniazdo lub tylko jego wejście. Należy to robić przez kilka sekund, a później szybko się od niego oddalić. W razie konieczności czynność można powtórzyć następnego dnia.

Kto powinien usunąć gniazdo szerszeni?

Obowiązek likwidacji gniazd os czy szerszeni spoczywa na właścicielu lub administratorze terenu, który powinien rozwiązać problem bez ingerencji strażaków. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Dodaj komentarz