Czy jodłę kaukaską trzeba podlewać?

Właściwa pielęgnacja jest niezwykle ważna w przypadku jodły kaukaskiej. Podlewanie to jeden z jej nieodłącznych elementów – drzewo nie lubi suszy, dlatego zwłaszcza w czasie upałów należy je odpowiednio nawadniać. Dodatkowo można spryskiwać pędy i igły, aby zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza.

Jak podlewać jodłę kaukaską w domu?

Zarówno drzewko cięte, jak i choinkę w doniczce, należy podlewać regularnie letnią wodą. Ziemia w doniczce powinna być lekko wilgotna, zaś w przypadku drzewka ciętego, poziom wody nie może opaść poniżej linii jego pnia. Aby gałązki dłużej zachowały świeżość warto także codziennie zraszać drzewko zimną wodą w sprayu.

Jak długo postoi jodła kaukaska?

Najbardziej trwałe są jodły kaukaskie (Abies nordmanniana) – prezentują się one pięknie przez nawet 2-3 miesiące, natomiast najmniej – świerki kłujące i pospolite (Picea pungens, Picea abies).

Jaka wodą do jodły kaukaskiej?

7. Należy codziennie gałązki spryskiwać zimną wodą lub starać się utrzymać w mieszkaniu wysoką wilgotność powietrza. Niska wilgotność spowoduje, że ze świerka opadną igły, a z jodły zaschną w pędach.

Jak często podlewać jodłę?

Choinka w doniczce jest żywą rośliną, która oddycha, dlatego też należy ją podlewać gdy podłoże dobrze przeschnie (im wyższa temperatura, tym podlewanie będzie częstsze).

Jak zahartować jodłę kaukaską?

Przed wstawieniem świeżo zakupionej choinki do domu, trzeba ją zahartować. W tym celu na około jeden dzień należy ją umieścić w chłodnym pomieszczeniu, gdzie będzie panowała temperatura około 10°C (np. w piwnicy, garażu czy na werandzie).

Jak podlewać choinkę w doniczce w domu?

Nie możemy dopuścić do przesuszenia podłoża w doniczce, a do podlewania używajmy odstanej wody o temperaturze pokojowej. Choinkę warto też zraszać co jakiś czas. Aby roślina w doniczce zbyt wcześnie nie weszła w okres wegetacyjny, nie trzymajmy jej w domu dłużej niż 7-10 dni.

Jak pielęgnować jodłę kaukaską?

Jodły najlepiej rosną w klimacie o dużej wilgotności powietrza, dlatego warto je sadzić w pobliżu stawów i oczek wodnych. Dostateczną wilgotność powietrza możemy zapewnić roślinie np. spryskując ją podczas podlewania. Jodły bardzo źle reagują na suche i zanieczyszczone powietrze, źle znoszą także susze i upały.

Jak dbac o choinkę w domu?

Jeśli nie mamy zamiaru ubierać i ustawiać choinki w domu od razu po jej zakupie, zadbajmy przynajmniej, by miała ona stały dostęp do wody. Najbezpieczniej jest umieścić ją w wiadrze, do którego nalejemy wody. Drzewko przechowujmy w suchym i chłodnym miejscu, z dala od wiatru, śniegu czy słońca.

Jak szybko rośnie jodła kaukaska?

Jodła kaukaska – informacje podstawowe o drzewie

Niekiedy jodłę kaukaską nazywamy normandzką. W ogrodach z reguły wysokość jodły kaukaskiej nie przekracza 10 metrów, rośnie jednak dość wolno i po 10 latach osiąga wzrost około 3 metrów.

Dodaj komentarz