Co wyrośnie z pestki awokado?

Każdy fan awokado, który w dodatku uwielbia kwiaty doniczkowe, na pewno zastanawiał się, czy można wyhodować tę roślinę w domowych warunkach. Oczywiście! Bez problemu można uzyskać soczyście zielone drzewko, sadząc w donicy pestkę awokado.

Jak zasadzić awokado z pestki w ziemi?

Roślinę sadzimy w doniczce zbliżonej wielkością do pojemnika, w którym kiełkowały korzenie. Nie powinna być za duża. Wsadzamy pestkę tak, aby 2-3 cm wystawała ponad powierzchnię ziemi i uklepujemy dookoła. Nie zapomnijmy dobrze jej podlać- korzenie wszak przyzwyczajone są do świeżej wody.

Ile rośnie awokado z pestki?

Uprawa awokado z pestki

Owocowanie jest możliwe po 6-8 latach od posadzenia rośliny w doniczce. Pestkę awokado oczyszczoną z miąższu warto umieścić w wodzie w taki sposób, aby była w niej zanurzona w 2/3 swojej powierzchni.

Czy pestki z awokado są trujące?

Pestka z awokado jest całkowicie bezpieczna dla organizmu człowieka. Dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy, wywiera pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Może ona poprawić odporność organizmu, a także hipercholesterolemię i przez to zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia.

Czy awokado z pestki zaowocuje?

Czy awokado z pestki zaowocuje? Często zadawanym pytaniem jest to, czy awokado wypuści owoce. W naszych warunkach jest to mało prawdopodobne, a nawet jeśli to się zdarzy to nie szybciej niż po upływie 6 bądź więcej lat od rozpoczęcia hodowli.

Jak pielęgnować awokado z pestki?

Pestka awokado kiełkuje 6-8 tygodni, ale dalszy wzrost roślina ma dosyć dynamiczny. Gdy awokado osiągnie wysokość kilkudziesięciu centymetrów to warto ją lekko przyciąć. Dzięki temu drzewko będzie miało atrakcyjniejszy, bardziej krzewiasty wygląd. Co 2-3 lata warto roślinę przesadzać do większej donicy.

Kiedy sadzić awokado do ziemi?

Sadzenie pestki awokado do donicy z ziemią możesz przeprowadzić, kiedy wypuści dużo korzonków, a na jej szczycie pojawi się pęd. Poczekaj jednak, aż zaczną wyrastać zielone listki, a sama łodyga osiągnie około 15 cm wysokości.

Jak wyhodować awokado z pestki w domu?

Odczyn pH ziemi powinien być zbliżony do obojętnego. Następnie należy wziąć świeżą pestkę awokado (najlepiej od razu po wyjęciu z owocu) i wsadzić ją do ziemi w doniczce. Pestkę umieszczamy węższym końcem do góry, na takiej głębokości aby końcówka delikatnie wystawała ponad powierzchnię ziemi.

Jak Przechowac Napoczete awokado?

Jeśli owoc został już przekrojony, również powinno się umieścić awokado w lodówce. Nie usuwaj pestki – pomoże zachować świeżość owocu. Odsłonięte części dodatkowo skrop sokiem z cytryny i owiń folią spożywczą, by miąższ nie sczerniał. Im mniejszy dostęp owocu do tlenu, tym lepiej!

Jak wysokie rośnie awokado?

W naturalnym środowisku drzewo awokado osiąga wysokość około 20 metrów. Niestety, hodując owoc w doniczce, w naszych warunkach klimatycznych nie możemy liczyć ani na taką imponującą wysokość, ani na smaczne owoce. W domowych warunkach drzewko awokado urośnie na wysokość około 1.5 – 2 metrów i raczej nie zaowocuje.

Dodaj komentarz