Ile razy dziennie uzywac irygator?

Jeśli irygator stosowany jest zgodnie z wytycznymi, to jego stosowanie jest w pełni bezpieczne i zalecane do codziennej higieny jamy ustnej. Warto go używać systematycznie, minimum raz dziennie. Dla najlepszych efektów powinniśmy przechodzić proces irygacji przed porannym i nocnym myciem zębów.

Jak używać irygator do zębów Waterpik?

Zanim rozpoczniemy czyszczenie jamy ustnej, musimy napełnić zbiornik urządzenia wodą, potem zaś ułożyć go na podstawie irygatora. Następnym krokiem powinno być wybranie odpowiedniej dla naszych zębów końcówki i wciśnięcie jej w przygotowany do tego uchwyt.

Jak dbać o irygator?

Dobrym i popularnym preparatem do czyszczenia irygatorów jest Redesept. Wykazuje potrójne działanie, usuwając kamień, dezynfekując i czyszcząc irygator z osadów. To bardzo wydajny i łatwy w użyciu środek. Preparatem Redesept możemy również czyścić kubki, szczoteczki czy uchwyty do szczoteczek.

Czy irygator usuwa kamień nazębny?

Irygator usuwa do 99% więcej płytki nazębnej znajdującej się w przestrzeniach międzyzębowych, w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualnej. Regularne stosowanie irygatora wyraźnie obniża ryzyko wystąpienia próchnicy oraz kamienia nazębnego.

Czy irygator zastepuje nić dentystyczna?

Wielu osób decyduje się na zastąpienie nici dentystycznej irygatorem, aczkolwiek jest to błąd. Mimo że irygator to skuteczne urządzenie, to jednak nie do końca radzi sobie z dokładnym usuwaniem płytki bakteryjnej tworzącej kamień nazębny. Jak każdy z nas doskonale wie, to właśnie on jest przyczyną wielu chorób dziąseł.

Czy irygator jest skuteczny?

Irygator wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, który skutecznie usuwa płytkę nazębną i bakterie z przestrzeni międzyzębowych, kieszonek dziąsłowych oraz miejsc wzdłuż linii dziąseł. To właśnie tam w wystarczającym stopniu nie docierają zarówno środki do płukania ust, jak i szczoteczki do zębów oraz nici dentystyczne.

Jak czyscic irygator do zębów?

Wlej 2-4 łyżki białego octu do około 450-500 ml ciepłej wody. Wypompuj roztwór przez irygator. Tak jak przy środku do czyszczenia i dezynfekcji, wlej czystą i przefiltrowaną wodę i wypompuj przez pracujący irygator. Powyższy punkt możesz kilka razy powtórzyć, choć tutaj akurat jedna tura w zupełności wystarczy.

Czy irygator boli?

Używanie irygatora nie powinno sprawiać bólu Twoim dziąsłom!

Korzystanie z irygatora jest za to o wiele wygodniejsze – woda, która pulsuje, przynosi kojące uczucie dziąsłom. Irygatory to także lepsze, szybsze efekty – pomagają zwalczyć problem z krwawiącymi dziąsłami i usuwać płytkę nazębną.

Jakie ciśnienie powinien mieć irygator?

Ciśnienie maksymalne a efektywność irygacji

Obecnie na rynku znajdziecie irygatory, które generują ciśnienie maksymalne od 3,6 bara do nawet około 8 atmosfer.

Czy do irygatora można wlać płyn do płukania?

TAK: Standardowy płyn do płukania ust. Antyseptyczny płyn do płukania ust. Roztwór przeciwbakteryjny.

Dodaj komentarz