Jak uruchomić irygator Waterpik?

Aby zrobić to prawidłowo, należy ustawić regulator ciśnienia wody na najwyższe obroty i skierować końcówkę do zlewu. Następnie powinniśmy włączyć urządzenie i odczekać tak długo, jak długo płynie woda.

Jak uzywać irygator?

Podążaj za linią dziąseł – kieruj wodę na linię dziąseł oraz przestrzenie między kolejnymi zębami. Celuj w górną część zęba, linie dziąseł oraz przestrzenie między poszczególnymi zębami. Na każdego zęba poświęć ok. 2 sekundy, powtarzając czynność po obu stronach zębów aż oczyścisz całą jamę ustną.

Jak często myć zęby Irygatorem?

Jeśli irygator stosowany jest zgodnie z wytycznymi, to jego stosowanie jest w pełni bezpieczne i zalecane do codziennej higieny jamy ustnej. Warto go używać systematycznie, minimum raz dziennie. Dla najlepszych efektów powinniśmy przechodzić proces irygacji przed porannym i nocnym myciem zębów.

Jak dziala irygator do zębów?

Dzięki swojej prędkości strumień dociera do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej usuwając resztki pokarmów i zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych (jest idealny dla osób mających bardzo ściśnięte zęby), kieszeni, linii dziąseł czy chociażby zakamarków aparatów ortodontycznych.

Jak dbać o irygator?

Dobrym i popularnym preparatem do czyszczenia irygatorów jest Redesept. Wykazuje potrójne działanie, usuwając kamień, dezynfekując i czyszcząc irygator z osadów. To bardzo wydajny i łatwy w użyciu środek. Preparatem Redesept możemy również czyścić kubki, szczoteczki czy uchwyty do szczoteczek.

Jak używać irygatora Panasonic?

Wystarczy, że do zbiornika z wodą dodasz specjalną tabletkę dołączoną do zestawu. Niektóre irygatory do zębów oferują także spiralny strumień wody, który służy do ogólnego czyszczenia całej jamy ustnej i masażu zapobiegającego parodontozie.

Jak czyscic irygator do zębów?

Wlej 2-4 łyżki białego octu do około 450-500 ml ciepłej wody. Wypompuj roztwór przez irygator. Tak jak przy środku do czyszczenia i dezynfekcji, wlej czystą i przefiltrowaną wodę i wypompuj przez pracujący irygator. Powyższy punkt możesz kilka razy powtórzyć, choć tutaj akurat jedna tura w zupełności wystarczy.

Czy irygator zastepuje nić dentystyczna?

Wielu osób decyduje się na zastąpienie nici dentystycznej irygatorem, aczkolwiek jest to błąd. Mimo że irygator to skuteczne urządzenie, to jednak nie do końca radzi sobie z dokładnym usuwaniem płytki bakteryjnej tworzącej kamień nazębny. Jak każdy z nas doskonale wie, to właśnie on jest przyczyną wielu chorób dziąseł.

Czy irygator usuwa kamień nazębny?

Irygator usuwa do 99% więcej płytki nazębnej znajdującej się w przestrzeniach międzyzębowych, w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualnej. Regularne stosowanie irygatora wyraźnie obniża ryzyko wystąpienia próchnicy oraz kamienia nazębnego.

Czy irygator jest potrzebny?

Irygator jest dobrym uzupełnieniem optymalizującym higienę jamy ustnej szczególnie w przypadku osób z aparatami stałymi, mostami lub implantami. Irygatory są jednak dobrą dodatkową opcją w codziennym myciu zębów za pomocą szczoteczki i nici dentystycznej.

Dodaj komentarz