Jak używać saszetki Tantum Rosa?

Stosowanie: 1-2 razy na dobę, rozpuścić zawartość saszetki w 0,5-1l przegotowanej, letniej wody i przemywać krocze. Tantum Rosa przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Czy po Tantum Rosa do mycia trzeba spłukać?

Stosować miejscowo. Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 0,5-1 litrze przegotowanej wody. W czasie połogu stosować zewnętrznie do przemywania krocza x 1-2/24h. W pozostałych sytuacjach: płukać pochwę roztworem x 1-2/24h (chyba, że lekarz zaleci inaczej).

Jak zrobić irygację pochwy Tantum Rosa?

Tantum Rosa – roztwór do płukania pochwy należy przygotować używając przegotowanej wody o temperaturze ciała. Napełnić zbiornik roztworem do płukania w ilości 500 ml (1 litra). Na zbiornik nakręcić końcówkę irygatora.

Jak przygotować roztwór Tantum Rosa?

Lek stosuje się dopochwowo, po rozpuszczeniu zawartości saszetki w 1/2 litra przegotowanej, ostudzonej wody. Roztwór należy przygotowywać bezpośrednio przed użyciem. Jeśli pacjentka samodzielnie rozpoczęła leczenie to powinno ono trwać od 3 do 7 dni.

Czy po Tantum Rosa piecze?

Tantum Rosa – skutki uboczne

Wśród najczęściej wymienianych działań niepożądanych wymienia się: Uczucie pieczenia w miejscu aplikacji Tantum Rosa; Pokrzywkę; Wysypkę fotoalergiczną.

W jakiej ilości wody rozpuścić saszetkę Tantum Rosa?

Tantum Rosa – dawkowanie

Preparat do stosowania dopochwowego lub miejscowego. Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 1/2 l przegotowanej, ostudzonej wody i dokładnie wymieszać. Roztwór użyć bezpośrednio po sporządzeniu. Do płukania pochwy zastosować odpowiedni irygator.

Jak otworzyc Irygator Tantum Rosa?

Odkręć zabezpieczający kapturek (przykrywkę), który okrywa biały aplikator. Wyciągnij końcówkę aplikatora do oporu lub do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia.

Jak otworzyc butelke Tantum Rosa?

Pacjentka powinna przyjąć pozycję leżącą lub półsiedzącą, a następnie wprowadzić końcówkę aplikatora do pochwy i powoli naciskać ściany butelki, aż do całkowitego jej opróżnienia. 3. Po wykonaniu płukania należy pozostać w pozycji leżącej przez kilka minut, w celu zatrzymania przez ten czas roztworu w pochwie.

Jak robić nasiadówki z Tantum Rosa?

Jeśli doszło do infekcji, należy zastosować odkażającą nasiadówkę. Wlewamy do miski trochę ciepłej wody, dodajemy do niej preparat Tantum rosa (dwie saszetki na pięć litrów wody) lub nadmanganian potasu (tyle, żeby woda była wyraźnie różowa, a kryształki rozpuszczone).

Jak poprawnie zrobić irygację pochwy?

Przed wykonaniem irygacji należy się podmyć, po czym wprowadzić końcówkę irygatora ostrożnie do pochwy i opróżnić zbiornik z płynem przez ściśnięcie go. Usunąć końcówkę i osuszyć miejsca intymne. Końcówkę irygatora umyć i osuszyć lub wyrzucić (jeśli jest to opakowanie jednorazowe).

Dodaj komentarz