Jak stosować Irygator dopochwowy?

Przed płukaniem pochwy należy umyć okolice intymne, a następnie delikatnie, jak najgłębiej włożyć końcówkę irygatora do pochwy.

Jak zrobić irygację pochwy Tantum Rosa?

Tantum Rosa – roztwór do płukania pochwy należy przygotować używając przegotowanej wody o temperaturze ciała. Napełnić zbiornik roztworem do płukania w ilości 500 ml (1 litra). Na zbiornik nakręcić końcówkę irygatora.

Z czego zrobić irygację pochwy?

Irygacja pochwy jest polegającym na płukaniu waginy wodą lub specjalnie do tego celu przeznaczonym płynem.

Jak działa Irygacja pochwy?

Irygacja to termin określający zabieg przepłukiwania jam ciała – brzmi poważnie, ale w gruncie rzeczy nie jest to czynność bardzo skomplikowana lub wymagająca specjalnego przeszkolenia. Irygacja pochwy polega na płukaniu wnętrza waginy z użyciem czystej wody, mieszanek ziołowych lub specjalnych roztworów leczniczych.

Czy po Tantum Rosa do mycia trzeba spłukać?

Lek Tantum Rosa jest proszkiem, który należy rozpuścić w wodzie celem sporządzenia roztworu.

Ile kosztuje Irygator do pochwy?

Irygator do pochwy tantum rosa może być użyty wielokrotnie. Ważne jednak aby używała go wyłącznie 1 osoba. Tantum rosa irygator kosztuje niewiele – jego cena to ok. 24zł.

Jak stosuje się Tantum Rosa?

Jedną saszetkę leku Tantum Rosa należy rozpuścić w 0,5 litra (2 szklanki) przegotowanej i ostudzonej wody. W celu przemycia okolic krocza uprzednio przygotowanym roztworem należy przemywać okolice intymne np. w wannie, pod prysznicem lub nad sedesem.

Jak się stosuje Tantum Rosa?

Stosowanie: 1-2 razy na dobę, rozpuścić zawartość saszetki w 0,5-1l przegotowanej, letniej wody i przemywać krocze. Tantum Rosa przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą.

Jak się aplikuje Tantum Rosa?

Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia sromu i pochwy oraz szyjki macicy, a także profilaktyka przed- i pooperacyjna w ginekologii: jednorazowo płukać pochwę roztworem otrzymanym z rozpuszczenia zawartości jednej saszetki, od 1 do 2 razy na dobę.

Jak robić irygację?

Ważne jest, aby przed aplikacją dokładnie się podmyć. Następnie wprowadza się końcówkę irygatora do pochwy na odpowiednią głębokość i naciska zbiornik z płynem. Konieczne jest usunięcie go z pochwy, zanim dojdzie do rozprężenia. Po zakończonej czynności należy dokładnie osuszyć miejsca intymne.

Dodaj komentarz