W jaki sposób myć zęby szczoteczka elektryczną?

Aby używać elektrycznej szczoteczki do zębów należy po prostu umieścić pastę do zębów na główce szczoteczki i trzymać ją pod kątem 45 stopni, tak jak zwyczajną szczoteczkę. Następnie należy włączyć szczoteczkę i poruszać nią kolejno po zębach.

Jak działa elektryczna szczoteczka do zębów?

Szczoteczka elektryczna wyposażona jest w silniczek elektryczny, który napędza jej główkę. W ten sposób wytwarza ona ruchy rotacyjne i pulsacyjne o wysokiej częstotliwości. Ruchy te znacznie ułatwiają czyszczenie zębów, usuwanie z nich płytki nazębnej oraz wszelkich osadów. Główka szczoteczki jest zazwyczaj okrągła.

Jak ładuje się szczoteczka elektryczną?

Producent zaleca umieszczenie elektrycznej szczoteczki do zębów na bazie do ładowania i sprawdzenie po 30 minutach, czy się włącza. Jeśli tak, znaczy, że ładowanie przebiega poprawnie. Wówczas urządzenie należy zostawić na bazie na 16 godzin. Dla wygody możesz ładować szczoteczkę elektryczną w nocy.

Czy warto myć zęby szczoteczka elektryczną?

Tak samo jak tradycyjną, z tą różnicą, że cały wysiłek, jaki zostaje włożony przez człowieka w mycie zębów zwykłą szczoteczką, przejmuje szczoteczka elektryczna. Co więcej, czyści ona szybciej i dokładniej niż tradycyjne szczoteczki.

Jak myć zęby szczoteczką?

Ustaw szczoteczkę pod kątem 45° do linii dziąseł i czyść ruchem wymiatającym lub obrotowym zaczynając od linii dziąseł. Delikatnie szczotkuj zewnętrzną, wewnętrzną i żującą powierzchnię każdego zęba wykonując krótkie ruchy do przodu i do tyłu.

Jak prawidłowo czyścić zęby z aparatem ortodontycznym?

Stosuj technikę mycia zębów ROLL – każdy ząb myj przez ok. 10 sekund, szczoteczkę ustaw pod kątem 45 stopni względem dziąseł i delikatnie ją dociskaj – wykonuj krótkie ruchy w przód i tył. Tyczy się to wewnętrznych, jak i zewnętrznych części zębów. Pamiętaj również o części żującej oraz tylnej.

Czy elektryczna szczoteczke się moczy?

Namocz szczoteczkę

Może to być także zwykła pasta, jednak należy pamiętać o tym, by miała ona niski współczynnik ścieralności RDA. Inaczej moglibyśmy uszkodzić sobie szkliwo zębów.

Jak często myć zęby szczoteczka elektryczną?

Autor: thinkstockphotos.com Szczoteczką elektryczną zęby trzeba myć tak często jak manualną – minimum 2 razy dziennie.

Ile czasu myć zęby szczoteczka elektryczną?

Prawidłowy czas mycia zębów szczoteczką elektryczną

Optymalnie mycie zębów za pomocą urządzenia elektrycznego powinno zająć nie mniej niż 2 minuty. Zaleca się poświęcić ok. 30 sekund na każdą z czterech partii zębów (po prawej i lewej, na górze i dole).

Ile ładuje się szczoteczka elektryczną?

W zależności od modelu, pełne naładowanie szczoteczki zwykle zabiera od 14 do 22 godzin, dzięki czemu można używać jej przez 5-12 dni (przy szczotkowaniu dwa razy dziennie przez 2 minuty).

Dodaj komentarz