Co się robi w Disneylandzie?

Warto odwiedzić

  • Zamek Śpiącej Królewny (Sleeping Beauty Castle)
  • Karuzele: Lancelota (Lancelot’s Carrousel)Latającego Słonia Dumbo (Dumbo the Flying Elephant), Szalone Filiżanki (Mad Hatter’s Tea Cups)
  • labirynt Alicji w Krainie Czarów (Alice’s Curious Labyrinth)
  • przejażdżka łodzią It’s a Small World.

Czy warto odwiedzić Disneyland?

Pozachwycajcie się roślinnością

To właśnie ona sprawia, że Disneyland jest prawdziwym parkiem! Absolutnie warto zwrócić uwagę na niemal każdą roślinę, która tam jest, bo żadna nie znalazła się tam przypadkiem. Każda część parku ma swoją roślinność, która tworzy jej charakter i oddaje specyficzny klimat.

Czym jest Disneyland?

Disneyland – potoczna nazwa sieci parków rozrywki, w których wszystkie atrakcje są inspirowane filmami wytwórni Walt Disney Studio. Pomysłodawcą stworzenia Disneylandu był Walt Disney.

Dlaczego warto odwiedzić Disneyland?

W parku jest mniej tłoczno

Disneyland to bajkowe miejsce, ale chętnych do zakosztowania tej atmosfery jest wiele, przez co w sezonie przed wejściem do wielu atrakcji tworzą się kolejki. Zimą w parku nie jest jednak, aż tak tłoczno, dzięki czemu nie trzeba zbyt długo czekać na swoją kolej.

Czy w Paryzu jest Disneyland?

Park rozrywki Disneyland zlokalizowany jest pod Paryżem – w miejscowości Marne-la-Vallee (43 km od miasta). Został on założony w 1992 roku i składa się de facto z dwóch parków rozrywki. Jeden nosi nazwę Disneyland Park, a drugi to Walt Disney Studios Park.

Który park wybrać w Disneylandzie?

Wizyta w pierwszym parku jest zdecydowania obowiązkowa, ale drugi park — to już Wasz wybór. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, możesz go zostawić na następny raz. Oprócz dwóch parków można również odwiedzić «wioskę Disney» Disney Village, gdzie znajduje się kawiarnia i sklepy.

Kiedy najlepiej jechac do Disneylandu?

Ciepłe, wiosenne miesiące są doskonałym momentem na wizytę w Disneylandzie. Jest zielono, ciepło i zdecydowanie mniej tłoczno niż podczas wakacji letnich. Na brak wydarzeń także nie można narzekać.

Ile kosztuje wizyta w Disneylandzie?

Ile kosztuje wstęp do Disneylandu? Cena standardowego jednodniowego biletu wstępu do Disneyland Paris dla dorosłych to 84 euro – umożliwia zwiedzenie jednego parku. Jednak warto wiedzieć, że to cena za dzień powszedni – w weekendy, dni wolne od pracy i święta cena biletu jest wyższa.

Jak tanio pojechać do Disneylandu?

Dzięki promocyjnym biletom zakupionym na Parkmania.pl nie musimy już bowiem stać w kolejce do kas. Wakacyjny bilet do Disneylandu – 1 dzień – 2 parki to idealna opcja. Tego biletu nie kupimy w kasie parku, więc warto rozważyć zakup online.

Gdzie jest największy Disneyland na świecie?

Disney otworzył w Szanghaju swój Magic Kingdom, największy Disneyland świata.

Dodaj komentarz