Spis Treści
Dziko rosły tam krzewy, pokrzywy i łopuchy, krzaki dzikich malin i jeżyn, bujne zarośla i wszelkiego rodzaju zielska. Tworzyły one gąszcz nie do przebycia, utrudniając dostęp do grot i pieczar, których pełno było w jarach i ścianach rozpadlin.
Jaką byla Akademia pana Kleksa?
Akademia była zbudowana z kolorowych cegiełek. Na parterze mieściły się sale lekcyjne, zaś piętro wyżej znajdowała się jadalnia i sypialnie. Na najwyższym poziomie Pan Kleks przechowywał swe sekrety, do których nikt (oprócz niego) nie miał dostępu.
Co znajdowało się na parterze Akademii Pana Kleksa?
Na parterze mieszczą się sale szkolne, na pierwszym piętrze są sypialnie oraz jadalnia, na drugim mieszka pan Kleks i uczony szpak Mateusz, a na trzecim pan Kleks przechowuje swoje sekrety, do których dostęp ma tylko on, ponieważ schody doprowadzone są tylko do drugiego piętra, i do których dostaje się przez komin.
Jakiego koloru jest Akademia pana Kleksa?
Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki – za niektórymi znajdują się baśnie pana Andersena, za innymi bajki panów Grimm, a dalej jeszcze inne opowieści dla dzieci.
Jak wyglądał Adaś Niezgódka z Akademii Pana Kleksa?
Adaś ma rude włosy i na co dzień ubiera się podobnie jak jego koledzy – w szkolny mundurek, składający się z białych, długich spodni, granatowej koszuli, granatowych pończoch i białych trzewików. Przebywa w Akademii zaledwie sześć miesięcy i umie mniej niż pozostali uczniowie.
Jakie bajki były w Akademii Pana Kleksa?
Miejsce akcji: Akademia pana Kleksa przy ulicy Czekoladowej, inne bajki (np. „O dziewczynce z zapałkami”, „O śpiącej królewnie i siedmiu braciach”, „O zaczarowanej żabce”, „O rybaku z złotej rybce”), baśniowa kraina rządzona przez ojca Mateusza, targ w Salamance, psi raj, księżyc, fabryka dziur i dziurek.
Dlaczego Akademia Pana Kleksa jest niezwykła?
W jego szkole nie było tradycyjnych przedmiotów. Zamiast nich uczono się kleksografii, przędzenia liter, leczenia chorych sprzętów. Pan Kleks rozwijał u swych uczniów przede wszystkim wrażliwość i wyobraźnię. Zamiast ocen „stawiał” chłopcom piegi – przyklejał je w nagrodę na nosie ucznia.
Dlaczego do szkoły Pana Kleksa uczęszczają tylko chłopcy?
Pan Kleks przyjmował do swojej Akademii tylko tych chłopców, których imiona, zaczynały się na literę „A”, dlatego w Akademii było oprócz Adasia czterech Adamów, pięciu Aleksandrów, trzech Andrzejów, trzech Alfredów, sześciu Antonich, jeden Artur, jeden Albert i jeden Anastazy.
Co znajduje się w kuchni Pana Kleksa?
Przysmakiem pana Kleksa były motyle w czekoladzie, które także znalazły się na naszej wystawie. Oprócz nich uczniowie przygotowali siatki na motyle – niezbędny atrybut kucharza. Dekoracją kuchni stały się piękne, kolorowe kwiaty wykonane z bibuły.
Jaki strój obowiązuje w Akademii Pana Kleksa?
Wygląda tak, jak większość dwunastoletnich uczniów – nosi szkolny mundurek Akademii, czyli granatową koszulę, długie białe spodnie, granatowe skarpetki i białe trzewiki.