Jak pozbyć się os z balkonu?

Jednym ze sposobów na gniazdo os na balkonie czy poddaszu jest zadymianie świecami dymnymi. Preparat ten występuje w postaci puszek zawierających mieszankę pirotechniczną i substancję czynną. Świetnie sprawdzi się także opylanie preparatami owadobójczymi najbliższego otoczenia gniazda.

Co odstrasza osy na balkonie?

Owady nie lubią zwłaszcza zapachu olejku goździkowego i octu. Równie dobrym środkiem na osy są zapach cytryny, bazylii, mięty, majeranku, tymianku, piołunu, eukaliptusa, czosnku, olejku z drzewa herbacianego.

Gdzie zgłosić gniazdo os na balkonie?

Straż pożarna albo gdy dla straży będzie problem to firma, która się tym zajmuje.

Jak pozbyć się os z ogródka?

Podstawową metodą na odstraszenie os jest posadzenie w ogrodzie roślin, których one nie tolerują. Owady te nie przepadają za olejkami eterycznymi, zawartymi na przykład w mięcie, kocimiętce lub trawie cytrynowej. Dzięki nim osy trzymają się z daleka od ogrodu.

Jak usunąć gniazdo os zima?

Do zwalczania os lub szerszeni można stosować preparaty owadobójcze dostępne w formie aerozolu. Rozpyla się je przez otwór do wnętrza gniazda, a środki zawarte w preparacie unieszkodliwiają owady i pozwalają na bezpieczne usunięcie gniazda.

Jak się pozbyć osów?

Podgrzany ocet. Osy bardzo nie lubią także zapachu podgrzanego octu. Często wystarczy raptem niewielki pojemniczek, żeby skutecznie zniechęcić owady do pojawiania się w danym miejscu.

Jaki zapach nie lubia osy?

Osy odstrasza również zapach cytryny, bazylii, mięty, majeranku, tymianku, piołunu, eukaliptusa, czosnku, olejku z drzewa herbacianego, aromat palonej kawy.

Jakiego zapachu nie lubia osy i pszczoly?

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na odstraszanie owadów są olejki zapachowe. Osy nie lubią szczególnie zapachu oleju goździkowego i podgrzanego octu, z kolei pszczoły – eukaliptusa, mięty i piołunu. Skutecznie działają także zapach cytryny, bazylii, pokrojonego czosnku, olejku z drzewa herbacianego.

Jakie rośliny odstraszają osy?

Aromat tymianku oraz cytryny skutecznie odstrasza osy.

Gdzie zgłosić gniazdo os?

Usuwanie gniazda

Po pierwsze, możemy zatrudnić profesjonalną firmę, która będzie wiedzieć, jak postępować bezpiecznie z osami. Możemy też zadzwonić pod numer straży pożarnej 998 lub 112 i zwrócić się o pomoc.

Dodaj komentarz