Z jakiego miasta pochodzi Otylia Jędrzejczak?

Otylia Jędrzejczak[edytuj] Otylia Jędrzejczak (ur. 13 grudnia 1983 w Rudzie Śląskiej) – polska pływaczka specjalizująca się w stylu motylkowym i dowolnym, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata.

Czy Otylia Jędrzejczak żyje?

Pływaczka już dawno skończyła karierę, ale często pojawia się na rozmaitych imprezach oraz w szkołach, gdzie promuje swoją dyscyplinę sportu. Obecnie mieszka w Warszawie i jest w związku z byłym koszykarzem.

Czy Otylia Jędrzejczak ma męża?

Otylia Jędrzejczak i jej partner Paweł Przybyła

Potrafią się także spierać o drobne rzeczy.

W jakiej dyscyplinie startowała Otylia Jędrzejczak?

Polska pływaczka zdominowała rywalizację w stylu motylkowym, w związku z czym kibice okrzyknęli ją „Motylią”. W jej dorobku znalazło się m.in. pięć tytułów mistrzyni Europy i dwa tytuły mistrzyni świata. Jędrzejczak biła rekordy popularności – trzykrotnie zwyciężyła w plebiscycie na „Sportowca Roku”.

Jakie medale olimpijskie zdobyła Otylia Jędrzejczak?

  • ps. …
  • Czterokrotna medalistka Mistrzostw Świata (basen 50 m): złoty medal (2003 Barcelona: 200 m mot. …
  • *2000 Sydney: pływanie, 100 m mot. …
  • *2004 Ateny: pływanie, 200 m st. …
  • *2008 Pekin: pływanie, 200 m st. …
  • *2012 Londyn: pływanie, 200 m st.

Co to znaczy imię Otylia?

Otylia – żeński odpowiednik germańskiego imienia Otto oznaczający „bogatą wojowniczkę” lub „obrończynię bogactwa”. Nosiła je żyjąca w VIII wieku mniszka – św. Otylia, patronka Alzacji. Alternatywna formy imienia to Odylia.

Czym obecnie zajmuje się Otylia Jędrzejczak?

Pełni funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, jest także założycielką Fundacji Otylii Jędrzejczak, prowadzącej szereg akcji oraz projektów mających na celu propagowanie zdrowego trybu życia, sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ile lat ma Otylia?

38 lat (13 grudnia 1983)

W którym roku zginął brat Otylii Jędrzejczak?

Pływaczka Otylia Jędrzejczak opowiedziała dziennikarzom Uwagi! o tragedii sprzed 15 lat, która odcisnęła piętno na całym jej życiu. W 2005 roku spowodowała wypadek, w którym zginął jej 19-letni brat Szymon.

Dodaj komentarz