Kiedy wysiać lobelię?

Idealna pora wysiewu to koniec lutego lub marzec – nasiona należy umieścić w wilgotnym substracie do kiełkowania, przykryć folią spożywczą i postawić w domu na parapecie. Już po dwóch tygodniach można zwykle zaobserwować pierwsze kiełki.

Jak Podlewac lobelię?

Lobelię od początku kwitnienia powinniśmy podlewać płynnym nawozem przeznaczonym do roślin kwitnących (nie częściej, niż raz w tygodniu). Musimy jej zapewnić wilgotne podłoże, ale również uważać, żeby jej nie przelać. Latem, przy wysokich temperaturach, powinna być podlewana częściej (najlepiej rano i wieczorem).

Kiedy przycinamy lobelię?

Nawożenie i przycinanie lobelii wieloletniej

Po pierwszym przekwitnięciu (najczęściej w drugiej połowie sierpnia) warto ją od razu przyciąć (o ⅓ długości), co pobudzi bylinę do kolejnego zakwitnięcia.

Jak wysoko rośnie lobelia?

Lobelia erinus), inaczej zwana stroiczką, jest rośliną jednoroczną. Pochodzi z Afryki Południowej. Jest jednym z najpopularniejszych kwiatów balkonowych sadzonych w pojemnikach, donicach, misach oraz skrzynkach na balkonach i tarasach. Roślina osiąga 10–25 cm wysokości, ma cienkie, gładkie i silnie rozgałęzione pędy.

Kiedy siać do gruntu aksamitki?

Jeśli zastanawiamy się kiedy wysiać aksamitki, najlepiej jeśli zrobimy to pod koniec maja. Absolutnie nie wysiewajmy aksamitki do gruntu przed Zimną Zośką, czyli przed 15 maja. Warunki pogodowe są wtedy zbyt trudne, a kwiaty aksamitki nie lubią przymrozków. Możemy przesadzić aksamitki z doniczek trzymanych w domu.

Kiedy przesadzać lobelię?

Gdy Lobelia wypuści pierwsze listki, należy ją przesadzić w doniczkę co 2 cm lub w miejsca stałe w odległości 20 × 40 cm. Po zahartowaniu roślin można wysadzić je do ogrodu w II połowie maja, gdy nie ma już przymrozków.

Jakie stanowisko dla lobelii?

Stanowisko dla lobelii powinno:

  • mieć dużo słońca, najlepiej przez cały dzień;
  • dawać dużo ciepła;
  • być osłonięte od wiatru – zimnych powiewów lobelia nie znosi;
  • chętnie znajdować się pod przezroczystym zadaszeniem – ulewny deszcz może zniszczyć kwiaty.

Czy lobelię można przezimować?

Charakteryzuje się wzniesionymi pędami, lancetowatymi liśćmi i wargowymi kwiatami o szkarłatnej barwie. Kwitnie w okresie letnim i na bardziej zacisznym stanowisku pod okryciem potrafi przezimować, ale to nie jest regułą. Można ją przechować w jasnym i zabezpieczonym przed mrozem pomieszczeniu.

Jak ciac lobelię?

Jak przycinać lobelię dla początkujących

Możesz uszczypnąć każdą łodygę nowo posadzonej lobeli, aż do drugiego pąka lub górnych liści. Po prostu użyj palców, aby ścisnąć czubek łodygi. W ten sposób z tych punktów wyrosną nowe gałęzie z kwiatami dla pełniejszej rośliny lobeliowej.

Co zrobić gdy lobelia Przekwitnie?

Powtórne kwitnienie

Pod koniec sierpnia, gdy lobelia zaczyna przekwitać, a pędy usychają, należy roślinę starannie przyciąć. Po kilkakrotnym podlaniu oraz zasileniu nawozem płynnym do roślin kwitnących roślina zakwitnie powtórnie.

Dodaj komentarz