Kiedy sadzić kłącza hosty?

Sadzenie kłącz hosty najlepiej przeprowadzić wiosną lub jesienią. Ważne jest, aby roślina zdążyła się dobrze ukorzenić, zanim zaczną się mrozy, zwiększy to jej szanse na przetrwanie zimy.

Kiedy zaczyna rosnąć Funkia?

Białe lub fioletowe, dzwonkowate kwiaty host zebrane są w grona, pojawiające się od lipca do sierpnia. Niektóre odmiany kwitną aż do jesieni.

Kiedy wypuszczaja funkie?

Lawendowe kwiaty wypuszcza od początku sierpnia do końca września. Przypominają one niewielkie dzwonki na długich prostych pędach. Roślina ta uwielbia zacienione miejsca naszego ogrodu i jak wszystkie funkie jest niezwykle wrażliwa na promienie słoneczne.

Kiedy obciąć funkie?

Po przekwitnięciu kwiaty funkii nie stanowią już raczej ozdoby, więc można je spokojnie usunąć. Nie wpłynie to negatywnie na rośliny, a dzięki temu będą mogły wytworzyć jeszcze więcej młodych, dekoracyjnych liści. Można też w tym czasie podzielić kępy starszych roślin aby uzyskać nowe sadzonki.

Co posadzić z Funkiami?

Zwykle funkie sadzi się jednak obok roślin o delikatnej strukturze, które wydobywają kształt i kolor ich liści. Dobrym towarzystwem będzie dla nich przywrotnik miękki (Alchemilla mollis), jasnota plamista (Lamium maculatum), kocimiętka (Nepeta), paprocie lub tawułka (Astilbe).

W jakiej ziemi sadzić żurawki?

Podłoże dla żurawki powinno być przepuszczalne, próchniczne, średnio wilgotne, o odczynie obojętnym. Sadząc roślinę warto wykopać dół znacznie większy niż rozmiar doniczki. Wypełniamy go żyzna ziemią, a na spodzie usypujemy warstwę drenażu.

Jak szybko rosną funkie?

Funkie szybko rosną i tworzą masę okazałych liści, a do tego potrzeba sporo minerałów. Jeżeli rośliny nie były prawidłowo nawożone, po kilku latach w miejscu, w którym rosną, ziemia staje się jałowa. Dlatego trzeba funkie co roku zasilać.

Kiedy najlepiej rozmnażać funkie?

Podział rozrośniętych kęp funkii należy wykonać późnym latem lub wczesną wiosną. Wczesna wiosna jest o tyle dobrym terminem, że wówczas nad ziemię zaczynają wyrastać pąki liściowe. Wtedy dobrze widać, które funkie można podzielić i ile nowych roślin da się uzyskać z jednej kępy.

Jak często Podlewac funkie?

Najodpowiedniejszym sposobem nawadniania funkii jest dostarczanie wody głęboko do korzeni. Zraszanie roślin powoduje często infekcje grzybowe grzybowe oraz poparzenia mokrych liści przez mocne słońce. W czasie suchego lata należy obficie podlewać ziemię wokół roślin raz na 5 – 6 dni, starając się nie moczyć liści.

Gdzie posadzic funkie?

Najlepiej rosną w żyznej, zwięzłej i przepuszczalnej, lecz i stale lekko wilgotnej ziemi, o odczynie lekko kwaśnym (ph około 6,0). Większość gatunków i odmian preferuje miejsca wilgotne i zacienione, w których ich ozdobne liście mają najpiękniejsze kolory.

Dodaj komentarz