Kiedy sadzić hibiskus ogrodowy?

Do sadzenia hibiskusa w ogrodzie najlepsza jest pora wiosenna, kiedy nie ma już zagrożenia przymrozkami, a gleba ogrzała się do temperatury ponad 15°C. Niezwykle ważny dla dobrego wzrostu hibiskusa jest wybór odpowiedniego stanowiska. Powinno być ciepłe, słoneczne i osłonięte.

Jak rozmnożyć hibiskusa ogrodowego?

Hibiskusa można rozmnażać poprzez sadzonki lub odkłady. Odkłady polecane są dla starszych roślin.

Jak hodować hibiskusa w ogrodzie?

Hibiskus wymaga stanowiska słonecznego i osłoniętego od wiatru. W ogrodzie powinien być zasadzany po przymrozkach, natomiast w doniczce najlepiej będzie się czuł w szklarni. Gleba, na której uprawia się hibiskusa powinna być żyzna, próchnicza i przepuszczalna o odczynie lekko kwaśnym lub zasadowym.

Kiedy przesadzać hibiskusa ogrodowego?

Najlepiej jest zrobić to, gdy kwiaty zaczynają przekwitać. Zazwyczaj hibiskus kwitnie do końca sierpnia lub września. Możesz przesadzić roślinę od końca sierpnia do końca października. Wysokie temperatury i nadmierne słońce mogą powodować stres u rośliny, zwróć uwagę na to, że hibiskus jest na to wrażliwy.

Jak szybko rosnie hibiskus ogrodowy?

Sam hibiskus syryjski rośnie dość powoli (na pierwsze kwiaty trzeba czasem czekać kilka lat), ale może osiągać nawet do 3 metrów wysokości i 2,5 metrów szerokości. Posiada trójklapowe ząbkowane liście w barwie zgaszonej zieleni, pomiędzy którymi pojawiają się w pełni lata kwiaty, które mogą przetrwać aż do jesieni.

Jak przygotowac hibiskus na zimę?

Hibiskus ogrodowy nie jest w pełni mrozoodporny, dlatego na zimę roślinę zabezpieczamy grubą włókniną lub słomianymi matami.

Jak rozmnażać hibiskusa doniczkowego?

Rozmnażanie hibiskusa doniczkowego

Swoją chińską różę uprawianą w doniczce można rozmnożyć z nasion albo z sadzonek pędowych. Przy czym metoda wysiewu nasion może być dla początkującego ogrodnika zbyt kłopotliwa. Jest bardziej odpowiednia dla kogoś, kto zajmuje się selekcją hibiskusa.

Jak przezimować hibiskusa w doniczce?

Jesienią i zimą, w okresie spoczynku, temperaturę należy obniżyć do 15°C. Jeśli temperatura spadnie do 10°C – liście zaczną opadać. Od czerwca hibiskus można wystawić na balkon lub taras, w miejsce ciepłe i osłonięte od wiatru. Do domu musi wrócić najpóźniej pod koniec września.

Jak wyhodować hibiskusa z nasion?

Ze zbieraniem nasion należy poczekać, ponieważ pąki kwiatowe muszą samoistnie opaść pod koniec sezonu. Nie wolno zrywać torebek nasiennych, gdy nie są jeszcze w pełni dojrzałe. Przekwitanie rośliny, to moment kiedy, możemy zacząć być czujni, ponieważ to w tym momencie dojrzewają nasiona.

Jakie podłoże do hibiskusa?

Hibiskus hodowany zarówno w doniczce jak i ogrodzie wymaga ziemi próchnicznej i bogatej w składniki odżywcze. Gleba musi być przepuszczalna z odpowiednim drenażem na dnie doniczki. Odczyn lekko kwaśny będzie najbardziej odpowiedni. Młode rośliny przesadzamy, co roku, ze względu na ich szybki wzrost.

Dodaj komentarz