Kiedy sadzić Georginie do gruntu?

Druga połowa maja to doskonały czas na sadzenie karp dalii (zwanych georginiami). Te piękne rośliny zakwitną już pod koniec lata.

Kiedy i jak sadzić dalie?

Do rozmnażania dalii dochodzi poprzez podział karp, sadzonki lub nasiona (w przypadku dalii Mignon). Na początku maja należy kwiaty rozsadzić w rozstawie 70×100 cm, ich szyjki korzeniowe powinny być mocno zakorzenione w podłożu. W okresie wegetacyjnym, do połowy sierpnia, dalie należy obficie podlewać oraz dokarmiać .

Czy dalie można sadzić w czerwcu?

Gdy minie ryzyko przymrozków, można je posadzić w gruncie. Takie dalie zakwitają już w czerwcu i kwitną do pierwszych przymrozków. W wykopanym dołku karpę z bulwami rozkłada się luźno, a następnie zasypuje zimą. Nie należy ziemi mocno ubijać, gdyż bulwy są kruche i dość łatwo je połamać.

Czy dalie moczymy przed sadzeniem?

Jeśli bulwy są przesuszone, przed przeniesieniem do gruntu należy przez dobę moczyć je w wodzie. Dalie sadzimy w taki sposób, żeby pąki znajdowały się tuż pod ziemią, zeszłoroczne pędy natomiast powinny wystawać ponad jej powierzchnię.

Kiedy sadzić frezje w ogródku?

Cebulki frezji hodowanej w ogródkach, na rabatach sadzi się do ziemi zaraz po pierwszych przymrozkach. Jest to już podpowiedź, jak sadzić frezje, by w lipcu i sierpniu uzyskać ich kwiaty. Frezje można wysadzać także w kwietniu, aż do początku maja. Jednak im później, tym plon osiągniemy z końcem sierpnia, we wrześniu.

Kiedy sadzić Frezje w doniczce?

Jeśli kwiaty są oczekiwane na wiosnę, trzeba posadzić bulwy na początku września. Przechowane w jasnym i chłodnym pomieszczeniu (ok. 10°C) rozwiną liście, a w maju powinny zakwitnąć. Aby frezja zakwitła latem, sadzenie przeprowadza się w lutym-marcu.

Jak przyspieszyć kwitnienie dalii?

Aby szybciej zaczęły kwitnąć, wystarczy begonie i dalie wsadzić najpierw do doniczek. Do gruntu nadają się, gdy ustąpią już nocne przymrozki. W Polsce może to być dopiero druga połowa maja. Dosyć naczekały się w domach przez zimę, niech poczują świeżą ziemię już pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Jak długo kiełkują dalie?

Dalie przenosimy do gruntu dopiero w drugiej połowie maja. Nowe pędy wyrastają po 10-14 dniach od posadzenia – przymrozki na tym etapie rozwoju mogłyby wyrządzić duże szkody.

Jak sadzić dalie w donicy?

Na ziemi UŁÓŻ przygotowane wcześniej karpy dalii, uważając, aby korzenie skierowane były w dół, a kiełki do góry. W dużej donicy POSADŹ obok siebie 3-4 karpy. Karpy dalii PRZYSYP ziemią do takiej wysokości, aby przy podlewaniu roślin woda nie wylewała się z donicy (ok. 2 cm poniżej krawędzi).

Jak głeboko sadzić dalie?

Karpy dalii najlepiej sadzić od początku do połowy maja na głębokości około 5 do 7 cm.

Dodaj komentarz