Kiedy sadzić Agapanty?

Rośliny uprawiane w gruncie sadzimy wiosną po 15 maja, w miejscu słonecznym, ciepłym i osłoniętym od wiatru. Karpy wysadza się co 50 cm i przykrywa niewielką warstwą ziemi ok. 3-4cm. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, głęboko uprawiona.

Czy agapant zimuje?

Agapant – zimowanie

Agapanty zimujemy w temperaturze od 3 do 12°C, bo tylko w takich warunkach zawiązują się pąki kwiatowe. Na jasnym stanowisku rośliny nie gubią liści i kwitną ponownie od maja. Jeżeli zimą trzyma się je w ciemności, zrzucają liście i kwitną z dużym opóźnieniem, nierzadko dopiero w sierpniu.

Dlaczego nie kwitnie agapant?

Czasami pojawia się wątpliwość, dlaczego agapant nie kwitnie . Roślinę należy regularnie podlewać, szczególnie latem, ale w taki sposób, żeby nie tworzyły się zastoiny wodne. Warto bowiem pamiętać, że gdy dojdzie do zasuszenia rośliny, może ona już nie zakwitnąć lub zrzucić pąki .

Jak sadzic Agapanty?

Sadzenie i uprawa agapantów

Pojedyncze kłącza agapantów sadzimy w donicach o średnicy ok. 20-23 cm – zbyt wielki rozmiar może faworyzować rozwój liści kosztem kwiatów. Jeśli wybierzemy pojemniki na kilka roślin, pamiętajmy o zachowaniu odstępów ok. 45 cm między poszczególnymi sadzonkami.

Kiedy przesadzać agapant?

Generalnie można to zrobić w dwóch terminach, wiosną przed jej wybudzeniem się lub po kwitnieniu. Ja zazwyczaj przesadzam po kwitnieniu gdyż wiosną i tak mam wystarczającą ilość pracy a nie wpływa to na żywotność rośliny.

Jak uprawiać Trytomę?

Pochodząca z dalekiej Afryki trytoma, ma dość szczególne wymagania i będzie dobrze rosła tylko w odpowiednich warunkach. W ogrodzie oczekuje słonecznego, ciepłego i osłoniętego od wiatru stanowiska oraz umiarkowanie żyznego, przepuszczalnego, średnio wilgotnego podłoża o lekko kwaśnym odczynie pH.

Czy agapant zimuje w gruncie?

Agapant afrykański – opis wyglądu

Ze względu na wysokie wymagania termiczne nie jest w stanie w naszym klimacie przezimować w gruncie. Szablaste, długie do 45 cm, zielone liście agapantu tworzą rozetę, z której wyrasta bezlistny, długi nawet do 100 cm pęd kwiatostanowy.

Jak przechować agapant?

Przez okres zimy agapant najlepiej przechowywać w temperaturze 5-8°C. Nie powinno się go umieszczać w cieple, gdyż zawiązuje wtedy mniej pąków.

Jak Przezimowac agapant?

Agapant (Agapanthus) pochodzi ze znacznie cieplejszego niż nasz klimatu i z tego względu nie przeżywa naszych zim, dlatego każdorazowo musi być przechowywana w pomieszczeniach. W związku z tym najlepiej sadzić ją w pojemnikach, gdzie kłącze powinna przykrywać jedynie cienka, kilkucentymetrowa warstwa podłoża.

Jak pielęgnować kwiaty anturium?

Anturium w doniczce lubi wysoką wilgotność powietrza, dlatego należy regularnie zraszać roślinę. W okresie wegetacyjnym wskazane jest spryskiwanie liści co 2 dni (w gorące dni nawet codziennie), natomiast zimą wystarczy raz na tydzień.

Dodaj komentarz