Kiedy są pierwsze objawy ciąży

Po 10 dniach symptomy zapłodnienia mogą być już zauważalne, ale zwykle są na tyle niewielkie, że łatwo je przeoczyć. U większości kobiet pierwsze objawy ciąży pojawiają się dopiero ok. 4-6 tygodniach od zapłodnienia. W tym czasie można zaobserwować krwawienie implantacyjne wywołane zagnieżdżeniem się zarodka w macicy.
Wyświetl całą odpowiedź…

Tak naprawdę pierwsze objawy ciąży pojawiają się dopiero po kilku tygodniach od zapłodnienia. W pierwszej kolejności kobieta może po prostu odczuwać senność, uczucie przemęczenia, zmiany preferencji żywieniowych czy chociażby słynne (nie tylko poranne) mdłości.

Do wczesnych objawów ciąży zalicza się m.in. poranne lub wieczorne nudności, omdlenia, zawroty głowy, zgagę, zaparcia, częstomocz, wzrost temperatury, senność, tkliwe i bolące piersi i oczywiście zatrzymanie miesiączki.

Większość kobiet skarży się na różne dolegliwości w czasie menstruacji. Najczęstsze objawy w umownym 1 tygodniu ciąży to: skurcze i bóle brzucha, ból pleców (przeczytaj koniecznie nasz wpis na temat 6 sposobów na zapobieganie bólowi pleców podczas ciąży), bóle głowy czy ospałość.

Zanik miesiączki, plamienia, wahania nastroju, bóle głowy, bolesność piersi, notoryczne zmęczenia i rozkojarzenie. Czasem trudno wprost określić, czy to już początki menopauzy, czy też ciąży.

Śluz na początku ciąży powinien mieć kolor białawy lub lekko żółty17. Zwiększenie się ilości śluzu to efekt większej niż zwykle produkcji estrogenów oraz wzmożonego przepływu krwi w okolicy narządów rodnych 18. Jeżeli śluz ma inną niż zazwyczaj konsystencję, zapach lub kolor, należy udać się do lekarza.

Dodaj komentarz