Kiedy plemniki są najlepszej jakości

Kiedy plemniki są najsilniejsze? Generalnie im młodszy mężczyzna, tym silniejsze komórki rozrodcze. Najlepiej pod względem jakości nasienia wypadają 20-latkowie. Sytuacja zmienia się tuż po 30-tce.
Wyświetl całą odpowiedź…

Przekłada się to bezpośrednio na właściwe parametry plemników i płynu nasienia. Po owych 2-3 dniach plemniki odznaczają się najlepszymi właściwościami biologicznymi.

Po owych 2-3 dniach plemniki odznaczają się najlepszymi właściwościami biologicznymi. Są w pełni dojrzałe, ale i nie za stare do wykonania swojej powinności. Mają największą ruchliwość (na poziomie 56,5%), płyną do przodu w ruchu postępowym, a ich koncentracja jest najwłaściwsza.

Co zaobserwowali badacze? Tuż po 34. urodzinach zaczyna obniżać się ogólna liczba i ruchliwość plemników. Po przekroczeniu granicy 40 lat zmniejsza się także koncentracja plemników o prawidłowej budowie.

Według ich analizy umiarkowane spożycie alkoholu nie pogarsza znacząco płodności, ani nie powoduje zmniejszenia się ruchliwości plemników czy obniżenia ich liczby.

„Jak współżyje się codziennie, może to pogorszyć jakość plemników” To prawda. Zbyt częste kontakty seksualne mogą osłabić jakość nasienia. Ale może ją pogorszyć także bardzo długa abstynencja – mówimy o kilku miesiącach – pierwsze ejakulacje mają zwykle gorsze parametry.

Dodaj komentarz