Jakie skalniaki na cmentarz?

Odporne gatunki trwałe na miejsca słoneczne to: jałowce o płożącym pokroju (np. pospolity 'Blue Carpet’), wszelkie rojniki i rozchodniki. Natomiast do cienia polecane są zarówno odporne byliny, np. bergenia, konwalia i funkie, jak i krzewinki: runianka i barwinek.

Jakie kwiaty najlepiej posadzić na cmentarzu?

Popularne cmentarne kwiaty do doniczek to także: bratki, prymulki (pierwiosnki), begonie stale kwitnące, kapusta ozdobna, mrozy (starzec popielny), miniaturowe róże, gazanie, pelargonie, koleusy, niecierpki, plektrantusy oraz wiele innych niskich gatunków kwiatów rabatowych i balkonowych.

Jakie drzewko posadzić na cmentarzu?

Najczęściej wybieraną rośliną do tworzenia tzw. „obwódek” wokół nagrobków, jest zimozielony bukszpan. Krzew ten idealnie nadaje się na cmentarz, ponieważ jego wzrost jest bardzo powolny. Bukszpan jest ponadto długowieczny i bardzo łatwy w uprawie (znosi zarówno stanowisko słoneczne, jak i lekko półcieniste).

Jakie chryzantemy na cmentarz?

Najczęściej kupujemy chryzantemy doniczkowe, które mają postać na grobie tylko kilka dni. Jeżeli jednak chcemy aby chryzantemy zdobiły grób przez wiele lat, warto wybrać odmiany mrozoodporne. Najczęściej będą to chryzantemy drobnokwiatowe, uprawiane w gruncie.

Jakie begonie na cmentarz?

W miejscach zacienionych wcale nie trzeba rezygnować z uprawy kwiatów. Na takim stanowisku dobrze będą rosnąć rośliny sezonowe, takie jak begonia bulwiasta czy begonia stale kwitnąca, niecierpek oraz lobelia. Ładnie prezentować będą się też plektrantusy.

Jakie krzewy na cmentarz?

krzewy i pnącza: bluszcz pospolity, formy karłowe cisów, np. Summergold, mahonia pospolita, winobluszcze, trzmielina pnąca, zimozielone gatunki wiciokrzewów, różaneczniki (tylko niewielkie odmiany) i azalie.

Jakie kwiaty na grób wiosna?

Często wybieramy po prostu białe. Spośród gatunków wiosennych dostępne są białe stokrotki, bratki, tulipany i narcyzy, nieco później konwalie. Jeśli wybieramy bukiet, to pasują tu raczej drobne kwiaty, przewiązaną cienką wstążeczką.

Co na cmentarz?

Kwiaty na cmentarz wiosna

  • bratki.
  • prymulki.
  • stokrotki.
  • bodziszki.
  • zawilce.
  • floksy.
  • ciemierniki.
  • pierwiosnki.

Jakie kwiaty na cmentarz na Wszystkich Świętych?

Przyzwyczailiśmy się, że groby dekorujemy głównie chryzantemami, jednak pamiętajmy, że możemy postawić na nich również inne kwiaty. Mowa między innymi o astrach, gerberach, goździkach czy kallach. To gatunki, które dobrze znoszą niższe temperatury.

Jakie drzewa rosną na cmentarzach?

jesion wyniosły, buk pospolity i wierzba płacząca. Wśród najczęściej stosowanych gatunków na terenach starych cmentarzy wymienić należy: lipy drobnolistne i szerokolistne, niekiedy obce lipy krymskie, dość często stosowane były kasztanowce pospolite oraz jesiony wyniosłe, nieco rzadziej brzozy brodawkowate.

Dodaj komentarz