Jakie rozsady w lutym?

Luty to najlepszy okres na rozpoczęcie uprawy warzyw z rozsady. I tak w połowie lutego siejemy wczesne odmiany kapustny, kalarepy, kalafiora oraz sałaty, pomidorów, selera, pora, cebuli i bobu.

Jakie kwiaty kwitną w lutym?

Co kwitnie w lutym – pięć roślin ogrodowych

  • Ciemiernik.
  • Oczar.
  • Śnieżyczka przebiśnieg.
  • Wawrzynek wilczełyko.
  • Wrzosiec.

Co można wysiewać w lutym?

Luty i marzec to idealny czas na wysiew warzyw i kwiatów na rozsady. Z początkiem lutego można już zabrać się za przygotowywanie rozsad kapusty pekińskiej, kapusty białej i czerwonej oraz karczocha. W lutym możemy również wysiać nasiona na truskawki, pomidory oraz pora.

Dlaczego Wysiewam byliny w lutym?

Nasiona bylin wysiane do miniszklarenki w marcu lub w kwietniu przeważnie zakwitną nam dopiero na przyszły rok, a my chcielibyśmy zobaczyć te kwiaty już w tym samym roku, w którym je posialiśmy. Lutowe sianie zapewnia właśnie to, że te kwiaty zakwitną nam jeszcze np. we wrześniu.

Jakie rozsady warzyw w lutym?

Kiedy wysiewać nasiona do rozsady

Z warzyw już w lutym możemy wysiać: kalafiory, kalarepę, kapustę (białą i czerwoną), karczochy, poziomki. To również czas na wysiew ziół, takich jak bazylia i majeranek. W lutymmarcu siejemy np. brokuły, cebulę, sałatę masłową i seler, a w marcu – bakłażany, pomidory, paprykę i pory.

Co Pikujemy w lutym?

Lewkonia letnia – wysiane w lutym siewki, gdy podrosną, pikujemy do niewielkich doniczek, a na stałe miejsce rozsadę wysadzamy w maju. Lobelia przylądkowa – drobne nasionka wysiewa się do skrzynek, nie przykrywając ich ziemią. Uprawa jest dość kłopotliwa, łatwiej więc będzie kupić gotową rozsadę.

Co kwitnie w lutym na zolto?

Kwiaty zimokwiatu są bladożółte i wyglądają jak skrzyżowanie kwiatów oczaru i forsycji. Warto posadzić go w zacisznym miejscu, by nie przemarzł. Kwitnie w lutym i marcu i pięknie pachnie.

Co kwitnie na przedwiośniu?

Przebiśniegi, śnieżyce wiosenne, cebulice syberyjskie, ranniki, zawilce, przylaszczki i kokorycze doskonale prezentują się w nasadzeniach naturalistycznych, „rozsiane” swobodnie na trawniku wśród drzew i krzewów liściastych, imitując runo leśne.

Jaki krzew kwitnie w lutym?

Drzewa i krzewy kwitnące zimą – kalina, jaśmin, abeliofylum

Niezwykle ozdobnym krzewem kwitnącym zimą (w styczniu i lutym) jest jaśmin nagokwiatowy (Jasminum nudiflorum), którego liczne, żółte kwiaty, przypominają wyglądem kwiaty forsycji.

Co siejemy w szklarni w lutym?

Warzywa – to ważny okres na produkcję wczesnych odmian kapusty, kalarepy, kalafiora, pomidorów, papryki, cebuli, selera (korzeniowego i liściowego), pora, marchwi, szpinaku, karczocha, oberżyny i bobu. Zioła – bazylia, majeranek, rozmaryn, szałwia.

Dodaj komentarz