Jakie obrączki są najtrwalsze

Platyna jest metalem o barwie zbliżonej do barwy srebra. Platyna to najcenniejszy spośród metali szlachetnych i jednocześnie najdroższy. Obrączki wykonane z tego metalu są najtrwalsze, lecz i bardzo drogie. Najczęściej stosuje się próbę 950 i 600.

Najwygodniejsze do noszenia są te o profilu soczewkowym, czyli zaokrąglone od wewnątrz i z zewnątrz. Możemy zdecydować się także na obrączkę zaokrągloną tylko z jednej strony, wówczas będzie się ją łatwo nakładać (zaokrąglona od środka) albo nie będzie się obijać o sąsiednie palce (zaokrąglona z zewnątrz).

Za optymalną, gwarantującą wiele lat użytkowania, uważa się wysokość obrączki pomiędzy 1,3 a 1,5 mm. Z kolei jeśli chodzi o szerokość, to zwykle wybierane są obrączki pomiędzy 3,5 a 4 mm. Dodatkowo często mężczyzna wybiera obrączkę szerszą, a kobieta węższą.

Przeważnie stosuje się złoto w próbie 585 – wykonane z niej obrączkinajtrwalsze, rzadziej wybiera się próbę 750, gdyż obrączki wykonane w tej próbie są bardziej miękkie, podatne na zarysowania i odkształcenia.

Najczęściej wybierane obrączki mieszczą się zazwyczaj w przedziale od 3mm do 6mm. Droższe i tym samym mniej popularne modele mają od 7 mm do 10 mm. W ferworze przygotowań ślubnych wiele par zapomina o szczegółach, które mają ogromne znaczenie. W przypadku obrączek jest to ich profilowanie.

Dodaj komentarz