Jakie nasiona sadzimy w marcu?

W marcu można bezpiecznie wysiewać wprost do gruntu nasiona: cebuli, pora, grochu, bobu, szpinaku, rzodkiewki, marchwi, pietruszki, kopru. Wczesnowiosenny siew warzyw zapewni nam wcześniejsze zbiory.

Jakie kwiaty do doniczek w marcu?

W marcu wysadzamy do doniczek bulwy bylin kwitnących latem i jesienią, takich jak: dalie, begonia bulwiasta i paciorecznik (kanna). Wysadzone w tym okresie rośliny szybciej zakwitną, a lepiej rozrośnięte bulwy łatwiej przyjmują się w gruncie.

Co wysiewać w marcu na rozsady?

W marcu nadal prowadzimy uprawę roślin jednorocznych z rozsady. Przez cały marzec siejemy w ogrzewanych pomieszczeniach gatunki ciepłolubne, takie jak: cynia, gazania, heliotrop peruwiański, kleome, tytoń ozdobny, motylek, aster chiński, niecierpek, lwia paszcza, aksamitka, lewkonia, szałwia i żeniszek meksykański.

Jakie rośliny kwitną w marcu?

Przywitajmy wiosnę kwiatami!

  • Cebulica syberyjska.
  • Śnieżyca.
  • Krokus.
  • Przylaszczka.
  • Śnieżyczka przebiśnieg.
  • Śnieżnik.
  • Wrzosiec.
  • Wawrzynek wilczełyko.

Co SIAC w marcu w szklarni?

Jeśli pogoda na to pozwala, można siać groch, bób, białą rzodkiew, pietruszkę, jarmuż. Odporne na mróz i ze zdolnością kiełkowania nawet przy bardzo niskich temperaturach są także cebula, szpinak i por.

Jakie krzewy sadzi się w marcu?

W marcu w przydomowym ogrodzie możemy posadzić takie rośliny, jak: Ozdobne liściaste drzewa i krzewyktóre na okres zimowy tracą liście, np. róże, ligustry pospolite, buki, graby (po posadzeniu trzeba je przyciąć na wysokości około 30 cm nad ziemią, aby zapewnić zagęszczenie się roślin u nasady).

Co sadzimy w ogrodzie w marcu?

W tym terminie wysiewamy warzywa kapustne, takie jak kalarepa, kalafior, kapusta głowiasta i brokuły. W marcu siejemy też sałatę masłową i kruchą, które nieco później będziemy przesadzać bezpośrednio do gruntu. W drugiej połowie marca do doniczek lub skrzyneczek wysiewamy paprykę i pomidory.

Jakie kwiaty na wiosnę do doniczek?

W marcu postawmy więc na przebiśniegi, krokusy, żonkile i pierwiosnki. Wczesna wiosna to również dobry czas, by zasadzić stokrotki, które są odporne na niskie temperatury. Podobnie jak ciemierniki, które są byliną, wytrzymałą i odporną na mrozy.

Jakie kwiaty w marcu ślub?

Kwiaty ślubne MARZEC

Kwiaty sezonowe na wesele w marcu to: agapantus, akacja, akonitum, alstromeria, anemon, anturium, astilbe, astry gałązkowe, banksia, bez, bouvardia, cymbidium, czosnek, driakiew, dzwonki irlandzkie, eustoma, floks, frezja, gerbera, gipsówka, gloriosa.

Co można posadzić w marcu na balkonie?

W pojemnikach możemy umieścić wczesne kwiaty znoszące chłody – bratki, pierwiosnki, stokrotki. W razie zapowiadanych przymrozków (poniżej -5°C) okrywamy je na noc papierem lub agrowłókniną. Na dzień, gdy temperatura się podniesie, okrycie zdejmujemy. W doniczkach sadzimy bulwy begonii, kłącza kanny i karpy dalii.

Dodaj komentarz