Jakie iglaki na słoneczny balkon?

Tam gdzie jest dużo słońca dobrze sprawdzą się np. sosny, jodły, jałowce, modrzewie, cyprysiki i żywotniki, a na stanowiskach zacienionych możemy posadzić np. cisy, choiny kanadyjskie i niektóre odmiany świerków.

Jak dbać o iglaki na balkonie?

Podlewanie iglaków w doniczkach

Ważne jest to przede wszystkim w lecie, kiedy ścianki doniczek nagrzane są słońcem, co powoduje szybsze odparowanie wody. Iglaki należy podlewać regularnie przez cały rok – nawet zimą.

Jakie sosny na balkon?

Wśród sosen górskich wyróżniamy kulistą odmianę 'Mops’ i krzaczastą 'Humpy’. Świerki zdobiące balkon to najczęściej karłowe formy, np. kuliste 'Alberta Globe’ lub 'Glauca Globosa’. Z żywotników na balkon często wybierane są tuje kolumnowe 'Smaragd’, tuje kuliste 'Golden Globe’ i tuje 'Aurea Nana’.

Kiedy sadzić iglaki na balkonie?

Zapamiętaj! Najlepiej sadzić iglaki w okresie od połowy sierpnia do połowy września. Mokra jesień wspomaga przyjmowanie się roślin na nowym miejscu. Jeżeli jednak jest sucho, posadzone drzewa obficie nawadniamy.

Jaki cyprysik na balkon?

Na balkonach mniej nasłonecznionych można uprawiać karłowe cisy, niektóre odmiany świerków i choiny kanadyjskie. Szczególnie polecane przez nas rośliny to: cyprysik groszkowy: odmiany o zielonym zabarwieniu – 'Filifera Nana’ oraz o żółtym zabarwieniu – 'Filifera Aurea Nana’ i 'Sungold’;

Jaki cis na balkon?

Na balkonie w roli żywopłotu dobrze sprawdzą się odmiany o kolumnowym lub stożkowym pokroju np.: cis pospolity „David” (1,5 m. wys.), cis pośredni „Wojtek” (1-2 m.), jałowiec chiński „Robusta Green” (1,5 m.), jałowiec pospolity „Arnold” (1,5-2 m.), „Gold Cone” (1,5-2m.)

Czy podlewać zimą iglaki na balkonie?

Podlewanie iglaków (w doniczkach) zimą

Rośliny zimujące na zewnątrz – umieszczone w donicach – należy podlewać (dbając, by ziemia była stale lekko wilgotna). Szczególnie krzewy i drzewa iglaste, które dużą część wilgoci tracą przez… igły, a dokładnie za pośrednictwem zimozielonych tkanek.

Jak dbać o cyprysy na balkonie?

Pielęgnacja cyprysów w domu wymaga dbałości o ciągle wilgotne podłoże oraz zraszania gałązek miękką wodą. Odpowiednie podlewanie jest podstawowym warunkiem udanej hodowli – przy niedostatecznie wilgotnym podłożu, cyprys zacznie usychać. Obumarłe gałązki rośliny nie regenerują się.

Jak dbać o iglaki?

Należy je nawadniać rzadziej, ale obficie, na głębokość 10-15 cm (10-15 l wody na 1 m²), najlepiej rano. Latem w czasie słonecznej pogody trzeba je podlewać średnio co dziesięć dni. Iglaki lubią też spryskiwanie, które zwiększa wilgotność powietrza wokół roślin.

Jakie drzewa na balkon?

Wśród odmian drzewek liściastych, które doskonale będą rosły w donicach na balkonie, znajdziemy przede wszystkim odmiany szczepione na karłowych lub słabo rosnących podkładkach. Na szczególną uwagę zasługują tu miniaturowe jabłonki, grusze, wiśnie, czereśnie i śliwy.

Dodaj komentarz