Jakie iglaki na poludniowy balkon?

Na intensywnie nasłonecznionych balkonach dobrze będzie rosła większość odmian iglaków, np. modrzewie, tuje, jałowce i sosny, natomiast w półcieniu lepiej przyjmą się świerki i żywotniki. W przypadku bardziej zacienionych balkonów sprawdzą się choiny kanadyjskie i cisy.

Jakie iglaki do donicy na balkon?

donicach, skrzyniach) na balkonach bądź tarasach najlepiej nadają się iglaki o powolnym wzroście, niewymagające, odporne na suszę i mróz. Jeśli chcemy mieć krzewy iglaste na balkonie, wybierajmy – jałowce, cisy, żywotniki, karłowe odmiany świerków i sosen.

Jak dbac o iglaki na balkonie?

Wybierając iglaki na balkon i taras przede wszystkim należy wziąć pod uwagę nasłonecznienie. Na nasłonecznionych balkonach najlepiej będą rosły jałowce, sosny, tuje i modrzewie. Na zacienionych balkonach można posadzić cisy i choiny kanadyjskie.

Jak sadzić iglaki na balkonie?

Sadzenie iglaków w donicy.

  1. na drenaż wysypać warstwę ziemi,
  2. delikatnie przenieść iglak z dotychczasowego pojemnika do nowej donicy,
  3. umieścić korzenie około 3 cm poniżej poziomu ziemi,
  4. wierzch przysypać ziemią, uklepać i podlać,
  5. jeśli ziemia opadnie przysypać kolejna warstwą, uklepać i podlać.

Jaka ziemia do TUI na balkon?

Powinno być ono przepuszczalne, żyzne, o lekko kwaśnym odczynie. Iglaki na balkon sadzimy w dużych donicach, gdyż zapewni to im więcej wilgoci, a podłoże nie będzie szybko przesychać i przemarzać w czasie mrozów. Sadzenie tui w doniczce bez odpływu grozi zalaniem i gniciem korzeni.

Jaki cyprysik na balkon?

Na balkonach mniej nasłonecznionych można uprawiać karłowe cisy, niektóre odmiany świerków i choiny kanadyjskie. Szczególnie polecane przez nas rośliny to: cyprysik groszkowy: odmiany o zielonym zabarwieniu – 'Filifera Nana’ oraz o żółtym zabarwieniu – 'Filifera Aurea Nana’ i 'Sungold’;

Jakie donice na iglaki?

Kompozycje z iglakami w donicach – Ogrodolandia.pl.

Dlatego warto zwrócić uwagę na tworzywo wykonania donicy, do wieloletniego, zewnętrznego użytkowania najlepiej wybrać donice wykonane z:

  • wysokiej jakości tworzywa sztucznego, wzmocnionego np. włóknem szklanym,
  • betonu architektonicznego,
  • stali corten.

Jakie iglaki na slonce?

Światło. Iglaki mogą rosnąć zarówno w słońcu, jak i półcieniu. Wyjątkiem są modrzewie, świerki, sosny, jałowce oraz wszystkie iglaki o barwnych igłach, które powinny rosnąć w pełnym słońcu. Natomiast cisy i mikrobioty lubią stanowiska nawet w głębokim cieniu.

Jakie iglaki do gazonów?

Z odpornych na suszę i duże nasłonecznienie roślin polecam: – jałowce – właściwie wszystkie gatunki i odmiany (ładnie będą wyglądać przewieszające się formy), – tawuły japońskie, – pięciorniki, – szczodrzeńce, – lawendę, – różę pomarszczoną, – wilczomlecz, – rozchodnik, – jukę, – macierzankę, – czyściec wełnisty.

Jak dbać o cyprysy na balkonie?

Pielęgnacja cyprysów w domu wymaga dbałości o ciągle wilgotne podłoże oraz zraszania gałązek miękką wodą. Odpowiednie podlewanie jest podstawowym warunkiem udanej hodowli – przy niedostatecznie wilgotnym podłożu, cyprys zacznie usychać. Obumarłe gałązki rośliny nie regenerują się.

Dodaj komentarz