Jakie dokumenty po zdanym egzaminie na prawo jazdy?

Zdane prawo jazdy nie oznacza od razu, że możemy wsiadać do auta. Po pierwsze osoba, która zdała egzamin z wynikiem pozytywnym powinna sama uzupełnić wniosek o wydanie prawa jazdy, jak również powinna dostarczyć zdjęcia w formacie wskazanym we wniosku.

Jak sprawdzić czy zdałem egzamin na prawo jazdy?

Arkusza nie trzeba nigdzie zanosić, wynik egzaminu po chwili zostanie przez egzaminatora wprowadzony do systemu teleinformatycznego. Przy pomocy tego samego systemu zaktualizowany zostanie profil kandydata na kierowcę (PKK) o dane dotyczące egzaminu.

Co grozi za jazdę po zdanym egzaminie?

Jazda bez prawa jazdy po zdanym egzaminie a brak uprawień do kierowania pojazdem mechanicznym. Jeśli kierujący samochodem nie posiada prawa jazdy w ogóle, grozi mu za to 500 złotych mandatu, a w skrajnych przypadkach nawet kara pozbawienia wolności.

Kiedy można jezdzic samochodem po zdanym egzaminie?

Zdanie egzaminu praktycznego na prawo jazdy nie oznacza, że od tego momentu świeżo upieczony kierowca może prowadzić samochód. Będzie to możliwe dopiero w momencie zarejestrowania nowego dokumentu w państwowym systemie informatycznym.

Co po zdanym egzaminie na prawo jazdy 2022?

Po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego, świeżo upieczony kierowca powinien udać się do odpowiedniego wydziału komunikacji. Tam musi złożyć odpowiednie dokumenty oraz uiścić opłatę w wysokości ok. 100 zł. Można zrobić to w gotówce, ale ze względu na pandemię zaleca się wykonanie przelewu.

Czy po zdanym egzaminie na prawo jazdy można jeździć 2021?

Niestety nie do końca. Samo zdanie egzaminu na prawo jazdy nie uprawnia od razu do prowadzenia auta. Musisz poczekać na dokument.

Jak sprawdzić numer PKK online?

Jak sprawdzić numer PKK? Niestety, ale ustawodawca nie przewidział możliwości sprawdzenia online. To oznacza, że kierowca musi zawitać w urzędzie.

Czy płaci się przy odbiorze prawa jazdy?

Zależy od urzędu. W niektórych musisz zapłacić, żeby wysłali papiery do wytwórni, a w innych płaci się dopiero przy odbieraniu.

Jak uzyskać numer PKK online?

Złóż wniosek o prawo jazdy (utworzenie PKK) online – poradnik krok po kroku

  1. Utwórz konto w serwisie. …
  2. Po zalogowaniu do serwisu należy wybrać opcję złóż wniosek i wybrać urząd, który będzie prowadzić twoją sprawę. …
  3. Następnie wybierasz rodzaj sprawy, jaka ma być zrealizowana. …
  4. Dalej potwierdzasz swoje dane osobowe.

Co grozi za jazdę bez prawa jazdy?

Jeśli mimo braku posiadania uprawnień, kierowca zdecyduje się na prowadzenie pojazdu, to podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Możliwe jest również orzeczenie przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres do 15 lat.

Dodaj komentarz