Jakie Cebulki kwiatowe sadzimy w marcu?

W marcu sadzimy do ogrodów cebule późno kwitnących odmian lilii, trawy ozdobne i paprocie ogrodowe. Rośliny te źle znoszą sadzenie na jesień i często wymarzają zimą. Pamiętajmy, że sadzić je można dopiero, gdy ziemia całkowicie odmarznie.

Jakie rozsady robić w marcu?

W marcu można bezpiecznie wysiewać wprost do gruntu nasiona: cebuli, pora, grochu, bobu, szpinaku, rzodkiewki, marchwi, pietruszki, kopru. Wczesnowiosenny siew warzyw zapewni nam wcześniejsze zbiory.

Jakie rośliny przycinamy w marcu?

Wycinamy suche i połamane gałęzie. Wycinamy tzw. wilki, przycinamy maliny owocujące na pędach jednorocznych, winorośl, jabłonie, grusze, śliwy, a także porzeczki, agrest, jeżyny bezkolcowe i aktinidie. Rany po cięciu zabezpieczamy maścią ogrodniczą z preparatem przeciwgrzybiczym.

Jakie krzewy tniemy w marcu?

Rośliny, które przycinamy w marcu

  • tawuła japońska 'Billarda’ i 'Bumalda’,
  • budleja,
  • ketmia,
  • lawenda,
  • perowskia,
  • perukowiec,
  • róże.
  • Tniemy też krzewy, które zdążyły przekwitnąć i nadal nie mają liści, np. oczary, derenie jadalne, leszczynowce, oraz gatunki o ozdobnych pędach, jak dereń biały czy wierzba purpurowa.

Jakie kwiaty cebulowe sadzimy wiosna?

Terminy sadzenia kwiatów cebulowych wiosną

– Najszybciej, bo już od marca, na ogrodowe rabaty sadzi się lilie. Od drugiej połowy kwietnia sadzi się zaś cebule takich gatunków jak: mieczyk (gladiola), frezja ogrodowa, iksja, jakier, irys (kosaciec), krokosmia, liliowiec, śniedek, tygrysówka pawia.

Co siać w marcu kwiaty?

Marzec to czas na wysiew wprost do gruntu bylin odpornych na spadki temperatury. Są to: dzwonki karpackie, orliki, gęsiówka i astry alpejskie. Możemy wysiewać również łubiny i słonecznik. Wysiane we wcześniejszym terminie będą kwitły dłużej i bujniej.

Co siać w marcu na rozsady?

Wysiewamy groch, bób, rzodkiewkę, wczesne odmiany rzodkwi, jarmuż, wczesne odmiany marchwi, pietruszkę korzeniową i naciową, pasternak, szpinak warzywny, skorzonerę i koper ogrodowy.

Co wysiewać w marcu na rozsady?

Jakie warzywa posiać na rozsady w marcu

  • pomidory – odmiany wysokie i karłowe wysiewać można do inspektu od marca do połowy kwietnia. …
  • sałatę kruchą i masłową odmian średnio wczesnych wysiane na rozsadniku, po przepikowaniu często lepiej zawiązują główki.

Co w marcu na balkon?

Oprócz bratków popularną opcja sadzenia jest również chryzantema, narcyz, krokus, przebiśnieg. Pamiętajmy o doborze odpowiedniej doniczki do kwiatów, ważne, aby rośliny miały stosunkowo dużo miejsca na korzenie i możliwość rozrastania się bez większego problemu.

Jakie opryski robimy w marcu?

W marcu opryskujemy drzewa jabłoni w celu zwalczania grzyba Podosphaera leucotricha, wywołującego mączniaka prawdziwego. Grzybnia zimuje na pędach i w pąkach, wraz z ruszeniem wegetacji grzyb infekuje rozwijające się liście. Na działkach opryskujemy jabłonie preparatem Siarkol 800 SC.

Dodaj komentarz