Jakie auta opłaca się sprowadzać?

Stare, ale jare – klasyki się opłacają

Jedną z bardziej opłacalnych grup pojazdów są samochody stare, które mają co najmniej trzydzieści lat. Zgodnie z prawem uchodzą one za tzw. klasyki, które inaczej określa się jako pojazdy zabytkowe. Ich sprowadzanie jest korzystne i opłacalne z dwóch względów.

Jakie są koszty sprowadzenia auta z USA?

Za cło zapłacisz ok. 10%, akcyzę od 3,1% do 18,7% wartości samochodu, a podatek VAT wyniesie Cię 19% w przypadku auta standardowego i 8% zabytkowego. Koszty transportu z USA do Europy to koszt ok. 1150 – 2250 dolarów.

Jak sprowadzać samochody?

Sprowadzenie auta wymaga wiedzy

na portalach ogłoszeniowych wartych zainteresowania samochodów – jeżdżenie po giełdach lub komisach nie ma większego sensu. Przed wyjazdem lepiej skontaktować się ze sprzedawcami i wypytać o szczegóły dotyczące samochodu, których nie podano w ogłoszeniu.

Gdzie tanio kupić używany samochód?

Okazuje się więc, że najtańszym rynkiem aut używanych jest Polska. Według danych AAA AUTO, największego operatora sieci autocentrów w krajach Grupy Wyszehradzkiej, najdroższe samochody używane są na Słowacji i w Czechach, a najtańsze na Węgrzech i w Polsce.

Jakie auta najbardziej opłaca się sprowadzać z USA?

Top 15 – najpopularniejsze modele importowane z USA w 2020 roku:

  • Ford Mustang (1531 szt.)
  • Ford Fusion (1088 szt.)
  • Ford Escape (1088 szt.)
  • BMW serii 3 (1007 szt.)
  • Chrysler Voyager (890 szt.)
  • Jeep Grand Cherokee (691 szt.)
  • BMW serii 5 (603 szt.)
  • Mazda CX-5 (589 szt.)

Jakie samochody najlepiej sprowadzać z USA?

Duża gama marki BMW od serii 1 do serii 7 nie zapominając o SUV serii X. Także Mercedes oraz VW to marki po które dość często sięgają Polacy przy imporcie z USA. Bardzo popularny jest też Ford i jego dwa prawie bliźniacze modele do Europejskiego Mondeo i Kuga.

Ile trwa sprowadzenie samochodu z USA?

Podsumowując, czas transportu samochodu z USA do Polski wynosi najczęściej około 6-8 tygodni lecz w szczególnych przypadkach może ulec przedłużeniu.

Jakie jest cło na auta z USA?

Należy pamiętać iż w Polsce do wartości pojazdu wraz z transportem, cłem oraz Vat’em doliczony zostanie podatek akcyzowy. Akcyza ma auto z USA, to odpowiednio 3.1 % pojemność do 2 litrów oraz 18,6 pojemność powyżej 2 litry.

Jak obliczyć akcyzę za samochód z USA?

Wysokość akcyzy określa Ustawa o podatku akcyzowym. Obowiązujące aktualnie stawki podatku wynoszą 3,1% wartości samochodu (silniki o pojemności do 2000 cm3) i 18,6% wartości samochodu (silniki o pojemności powyżej 2000 cm3).

Ile trwa sprowadzenie samochodu?

Po ocleniu, samochód jest transportowany pod wskazany przez klient adres i trafia tam w ciągu około 7 dni roboczych. Cały proces sprowadzenia auta potrwa w sumie ok. 6-8 tygodni w najbardziej pozytywnej konfiguracji okoliczności.

Dodaj komentarz