Jaki alkohol izopropylowy do komputera?

Alkohol izopropylowy Kontakt IPA to świetny środek do czyszczenia sprzętu komputerowego. Reaguje obojętnie na tworzywa sztuczne dlatego można stosować go do pielęgnacji urządzeń optycznych, mechanizmów i głowic. Nie pozostawia śladów na elektronie i jest powszechnie stosowany.

Jaki alkohol izopropylowy do procesora?

Preparat Silver Monkey IPA to środek czyszczący, który idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia między innymi procesorów czy obiektywów.

Czy izopropanol odtłuszcza?

Alkohol izopropylowy jest polecany do odtłuszczania powierzchni, przed naniesieniem powłoki hydrofobowej, impregnatu czy wosku. Izopropanol jest chemicznie neutralny wobec większości materiałów powszechnie stosowanych w elektronice, elektrotechnice, optyce, motoryzacji, przemyśle precyzyjnym.

Czy alkohol izopropylowy można pić?

Izopropanol zapobiega rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych, używany w kosmetykach zwalcza wytwarzanie piany, jak również pełni rolę transportera innych składników aktywnych z kosmetyku w głąb skóry. Oprócz tego silnie odtłuszcza i oczyszcza. Ma lekko gorzki smak i nie nadaje się do picia.

Jaki alkohol izopropylowy wybrać?

W stężeniu między 60%, a 90% izopropanol jest wysoce skutecznym środkiem bakteriobójczym, działa również przeciwko grzybom i wirusom. Najlepiej sprawdza się na poziomie 70%. Środki powyżej 90% wykazują bardzo szybkie odparowywanie, dlatego to stężenie nie jest tak efektywne w zastosowaniu bakteriobójczym.

Jaki alkohol do czyszczenia procesora?

Do tego celu najlepiej użyć alkoholu izopropylowego, zalać niewielką ilością czyszczoną powierzchnię, odczekać kilkadziesiąt sekund, czasem minut i przetrzeć chusteczką czy ręcznikiem papierowym. Zalegająca stara pasta termoprzewodząca powinna zejść bez problemu.

Czy denaturatem można wyczyścić procesor?

Możesz użyć do czyszczenia także izopropanolu, który jest w mniej więcej w cenie denaturatu. Denaturat także się nada.

Gdzie kupić alkohol izopropylowy do procesora?

Alkohol izopropylowygdzie go kupić

Nie jest on ogólnodostępny w każdym sklepie, obecnie najlepiej zamówić go przez internet. Czysty roztwór 99,99 izopropanolu stacjonarnie znaleźć można w niektórych elektronicznych sklepach, aptekach należących do większych sieci oraz marketach budowlanych.

Jaka najlepsza pasta do procesora?

Genesis Silicon 800 NTG1326 to najlepsza pasta termoprzewodząca zapewniająca optymalną temperaturę pracy sprzętu. Mieszanka nie przewodzi prądu elektrycznego i nie koroduje. Dzięki zastosowaniu strzykawki jako opakowania, aplikacja pasty jest łatwa nawet dla początkujących użytkowników.

Jaki alkohol do odtłuszczania?

Alkohol izopropylowy, popularnie nazywany „IPA” (Isopropylic Alcohol) to ujmując precyzyjnie izopropanol (propan-2-ol). Produkt ten charakteryzuje się doskonałym odparowywaniem, a także świetnymi właściwościami oczyszczania i odtłuszczania różnorodnych powierzchni.

Dodaj komentarz