Jaką kołdra Obciazeniowa?

Kołdra obciążeniowa powinna być dobrana w szczególności w oparciu wagę użytkownika. Dobierz obciążenie tak, by ważyło do 10% masy ciała użytkownika. Jeśli chodzi o dzieci to należy wziąć pod uwagę również rozmiar. Kołderka obciążeniowa nie może być zbyt duża, ani zbyt ciężka.

Czym zastąpić kołdrę obciążeniową?

Kołderka obciążeniowa i kamizelka

W ciągu dnia ku temu służy kamizelka.

Jak dziala kołdra sensoryczna?

Kołdra obciążeniowa przez subtelny nacisk stymuluje odpowiednie receptory w mięśniach i ścięgnach. Wywieranie nacisku na konkretne partie ciała pobudza działanie serotoniny (hormonu szczęścia) oraz melaniny (hormonu snu i odprężenia), jednocześnie obniżając poziom kortyzolu (hormon stresu).

Na co pomaga kołdra Obciazeniowa?

Kołdra obciążeniowa jest wykorzystywana w zaburzeniach propriocepcji, które pojawiają się m.in. u osób z autyzmem, ADHD czy zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Często jest także zalecana przy bezsenności, depresji, zespołach lękowych. Kołderka sensoryczna stymuluje czucie głębokie, „wyciszając” układ nerwowy.

Jakie wypelnienie do kołdry Obciazeniowej?

Najczęściej terapeuci zalecają stosowanie kołdry obciążeniowej o wadze 10–15 % masy ciała dziecka. Dlatego nie należy kupować kołder używanych, odkupionych od znajomych… Chyba że produkt ten dokładnie spełnia zalecenia terapeuty, jest odpowiedni do wymiarów ciała – zwłaszcza wagi ciała.

Jaki ciężar kołdry Obciazeniowej?

Ciężar kołdry obciążeniowej powinien wynosić 10% wagi osoby użytkującej.

Jak zrobić samemu kołdrę obciążeniową?

Przykładowo, jeżeli chcesz uszyć koc o wadze 8 kg i z 16 (4×4) kwadratami, należy odmierzyć 0,5 kg wypełniacza na kwadrat a następnie włożyć tę ilość granulatu do każdego rzędu. Następnie podciągnij koc tak, aby wszystkie mikrokulki opadły na spód koca, a następnie oddziel tę część, zszywając prostą linię.

Jaki materiał na kołdrę obciążeniową?

Materiał, z którego wykonana jest kołdra obciążeniowa, powinien być naturalny w 100%, a najlepszym rozwiązanie jest bawełna lub flanela bawełniana. Poszewka także powinna być dobrana jak najlepiej dla dziecka, jednak panuje tu większa dowolność i może być ona np. jedwabna.

Czy warto kupić kołdra obciążeniowa?

Warto, bo kołdra obciążeniowa ułatwia zasypianie, pozwala organizmowi pełniej się zregenerować, zmniejsza niepokój i poprawia koncentrację.

Jak dobrac koc sensoryczny?

Rozmiar koca sensorycznego dla dzieci powinien być około 20 cm większy od wzrostu dziecka. Poprawnie wybrana kołdra powinna wystarczyć na 1-2 lata stosowania, aż do momentu kiedy nie będzie za mała lub za lekka w stosunku do wzrostu i wagi dziecka.

Dodaj komentarz