Jaka doniczka do gwiazdy betlejemskiej?

Szczególnie szkodliwe jest dla poinsecji zbyt obfite podlewanie, ponieważ wtedy szybko dochodzi do gnicia korzeni i rozwoju chorób grzybowych. Pamiętajmy, aby doniczka, w której rośnie nasza gwiazda betlejemska miała otwory odpływowe. Jeśli jest inaczej, koniecznie przesadźmy roślinę do odpowiedniego pojemnika.

Jak dbać o kwiat gwiazdy betlejemskiej?

Pamiętajmy, że gwiazda betlejemska potrzebuje rozproszonego światła. Najlepiej rośnie w żyznej, próchniczej glebie o odczynie 5-6,5 pH. Warto raz na 2-3 tygodnie zasilać okaz nawozem do roślin kwitnących. Optymalna temperatura dla gwiazdy betlejemskiej to od 16 do 22 stopni Celsjusza.

Gdzie powinna stać gwiazda betlejemska?

W mieszkaniu gwiazda betlejemska potrzebuje ciepłego i jasnego miejsca. Warto jednak pamiętać, że bezpośrednie nasłonecznienie nie jest dla niej szczególnie wskazane, tak jak nie powinna stać bezpośrednio nad grzejnikiem. Tył jasnego, rozświetlonego pokoju będzie dla niej najlepszym miejscem.5 days ago

Jaka odżywkę stosować do gwiazdy betlejemskiej?

Poinsecja Strong to specjalistyczny i wyjątkowo innowacyjny preparat przeznaczony do regeneracji wszystkich odmian poinsecji – gwiazdy betlejemskiej oraz innych roślin doniczkowych. Specjalna formuła ułatwia pobieranie składników pokarmowych, wzmacnia rośliny oraz przedłuża kwitnienie.

Jak rozmnażać gwiazdę betlejemską?

Gwiazdę betlejemską rozmnaża się wegetatywnie, przez sadzonki wierzchołkowe. Najlepiej robić to od kwietnia do czerwca. W tym celu odcinamy mocne, niezdrewniałe wierzchołkowe części pędów o długości 10-15 cm i ukorzeniamy je. Z sadzonek wierzchołkowych, po odcięciu wypływa biały sok.

Jak hodować gwiazdę betlejemską w domu?

Podłoże: żyzne, próchnicze i przepuszczalne o pH 6,5-7. Temperatura: zimą 16-18°C. Podlewanie: regularne, by podłoże nie przesychało, bardziej oszczędne w okresie spoczynku na przedwiośniu. Zasilanie: wiosną nawozem uniwersalnym, jesienią i zimą nawozem dla roślin kwitnących co 2-3 tygodnie.

Jak zachować gwiazdę betlejemską?

Dlatego pamiętajmy, by kupując poinsecję poprosić o dobre jej owinięcie i przetransportować ją do domu tak szybko jak to możliwe. Należy ją przechowywać w temperaturze 15–22 stopni Celsjusza i podlewać ostrożnie co dwa dni letnią wodą. Uwaga: należy przede wszystkim unikać nadmiaru wody, roślina nie może stać w wodzie.

Jak dbać o gwiazdę betlejemską podlewanie?

Kwitnąca gwiazda betlejemska wymaga dosyć dużej wilgotności – ziemia musi być stale wilgotna. Zaleca się podlewać poinsecję dwa razy w tygodniu „od góry” (w okresie kwitnienia i wzrostu można roślinę nawozić – co dwa tygodnie podczas podlewania).

Jak dbać o gwiazdę betlejemską po przekwitnięciu?

Co zrobić z gwiazdą betlejemską gdy przekwitnie – 3 rady

  1. Skróć jej pędy. Jeśli roślina jest krzaczasta, przytnij ją tak, by na bocznych gałązkach pozostały tylko. …
  2. Wynieś do chłodnego miejsca. Nie musi być jasne, ważne, by temperatura nie przekraczała 12-15°C. …
  3. Przesadź do większej doniczki. Zrób to w marcu lub kwietniu.

Gdzie rośnie gwiazda betlejemska?

  • Wilczomlecz nadobny, wilczomlecz piękny, poinsecja nadobna, poinsecja, gwiazda betlejemska (Euphorbia pulcherrima Willd. …
  • Naturalnie gatunek występuje w pasie o długości około dwóch tysięcy km wzdłuż wybrzeża Pacyfiku w Meksyku i południowej Gwatemali.

Dodaj komentarz