Jak wysiać nasiona petunii?

in. zgorzel siewek, nasiona wysiewa się wyłącznie do podłoża wysterylizowanego. Nasion petunii się nie przykrywa ziemią, a po rozsianiu należy je jedynie lekko przycisnąć do podłoża. Skrzynek z tak wysianymi nasionami petunii nie przykrywamy szkłem ani folią, pozwalając aby były „wietrzone”.

Kiedy sadzić petunie z nasion?

Nasiona petunii można wysiewać już styczniu-lutym (do przełomu lutego/marca), do wilgotnego podłoża złożonego z odkwaszonego torfu i piasku. Pojemnik stawiamy w widnym miejscu i regularnie zraszamy ziemię. Rośliny kiełkują zwykle w ciągu 1-1,5 tygodnia.

Jak sadzić sadzonki surfinii?

Jedna roślina pasuje do donicy o wymiarze ok. 20 cm, w większych pojemnikach umieszczamy 3-5 sadzonek. Zaraz po posadzeniu wszystkie pędy warto mocno skrócić – pobudzi to silniejszy wzrost rośliny. Istnieje również możliwość wysiewania surfinii nasion, ale niezbędne są do tego warunki szklarniowe.

Czy można kupic nasiona surfinii?

Nasiona surfinii (petunii) – wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem. Surfinia jest niezwykłą ozdobą naszych balkonów i kwietników. To jedna z odmian ogrodowych petunii kaskadowych będąca efektem pracy japońskich hodowców.

Jak wygladaja nasiona petunii?

Wygląd nasion

Dojrzałe nasiona surfinii mają kulisty kształt, są bardzo drobne i delikatne. Zazwyczaj są koloru jasnobrązowego.

Jak Uszczykiwac petunie?

Uszczykiwanie należy wykonywać palcami. Za pomocą palca wskazującego i kciuka pozbywasz się samego czubka pędu oraz małych listków. Z kolei w przypadku uszczykiwania kwiatostanu odrywasz uschnięte kwiaty. W ich miejsca wyrosną nowe pędy oraz kwiaty.

Kiedy wysiewa się surfinie?

Surfinie jak najbardziej rozmnażamy z siewu. Nasiona są bardzo drobne, rośliny przez długi czas rosną powoli, są delikatne. Można wysiewać już w lutym czy nawet w styczniu ale trzeba im zapewnić światło. Te wysiane w marcu mają więcej światła naturalnego i często się zdarza, że doganiają te lutowe.

Jak Przechowac surfinie na drugi rok?

Surfinie są rozmnażane przez sadzonki pędowe i ukorzeniane w szklarniach. W warunkach amatorskich jest to bardzo trudne. Możliwe jest natomiast przetrzymanie surfinii przez zimę w jasnym i chłodnym pomieszczeniu o temperaturze około 10°C. W tym czasie powinny być podlewane skąpo, tylko aby nie przeschły.

Dlaczego surfinie błędna?

Często żółknięcie roślin balkonowych, w tym także surfinii, spowodowane jest nadmiarem wilgoci w doniczkach (najlepiej, aby doniczki miały odpływ – otwory w dnie lub warstwę drenażu.

Ile sadzonek surfinii do jednej doniczki?

7-8 sadzonek.

Dodaj komentarz