Jak usunąć DPF z komputera?

Z kolei usunięcie filtra w warunkach domowych nic nie da. Filtr DPF jest połączony czujnikami z komputerem sterującym pracą silnika. Konieczne jest więc zastąpienie tego urządzenia specjalnym emulatorem albo wgranie nowego programu do komputera sterującego, który uwzględnia brak filtra DPF.

Czy można wymontować DPF?

Tak, oczywiście możemy wyciąć czy wymontować filtr cząstek stałych, należy jednak pamiętać o konsekwencjach. Kierowca pojazdu bez filtra DPF narażony jest na utratę przeglądu, stres podczas rutynowej kontroli policyjnej, ale przede wszystkim na utratę pieniędzy, które już niedługo będą liczone w tysiącach złotych.

Co grozi za usunięcie DPF?

Co ważne, również w czasie kontroli policyjnej może wyjść na jaw, że w samochodzie usunięto DPF. W takiej sytuacji policja może obciążyć kierowcę mandatem w wysokości 500 zł i zatrzymać dowód rejestracyjny.

Ile kosztuje komputerowe usuniecie DPF?

Usługa na wyciągnięcie ręki

Ceny usług są różne – od 800 do 1000 zł, w zależności od warsztatu. Zabieg trwa około 5–6 godzin. Każdy daje gwarancję, jeden nawet dożywotnią i potwierdzenie tego na piśmie.

Jak Wyprogramowac DPF?

Najlepszą metodą czyszczenia DPF jest mycie wodne pod ciśnieniem; usuwane są dzięki niej nie tylko sadza, ale również popiół.

Jak Wykodować DPF?

Usuwanie filtra DPF/FAP – aspekt techniczny

Zgodna ze „sztuką” procedura usunięcia filtra polega na jego zdemontowaniu, wyjęciu go z wnętrza obudowy oraz ponowne zamontowanie oryginalnej obudowy do układu wydechowego, by nie pozostał ślad nielegalnej czynności.

Ile kosztuje wymiana filtra cząstek stałych?

Nawet do samochodów, do których zwykle są oferowane stosunkowo tanie części oryginalne, jak Fiat czy Ford, filtr cząstek stałych kosztuje minimum 3000 zł. To jeszcze do zniesienia, ale na przykład do VW Golfa 1,6 TDI nowy filtr kosztuje 8000 zł, a do Mitsubishi grubo ponad 10 000 zł.

Co daje usunięcie filtra DPF?

Ważną zaletą usuwania DPF jest fakt, iż samochód nadal spełnia normy emisji spalin i jest bezpieczny dla środowiska. Bardzo widoczna poprawa dynamiki jazdy to także miła niespodzianka po usunięciu filtra cząstek stałych.

Jak się zachowuje auto po wycięciu DPF?

Lepsza dynamika samochodu – usunięcie wkładu filtra powoduje wzrost mocy silnika, Brak wrażenia dławienia silnika – odczuwalny zwłaszcza przy przyspieszaniu, Brak efektu rozrzedzania oleju – nie będzie wzrastał jego poziom w silniku oraz nie będzie on tracił swoich właściwości.

Ile mocy zyskuje auto po usunięciu DPF?

Zagadnienie zawarte w pytaniu, czy usunięcie DPF zwiększa moc, jest tak mocno utartym przekonaniem, że czujemy się zobowiązani, by jak najbardziej rzetelnie wytłumaczyć, dlaczego odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: nie.

Dodaj komentarz