Jak uprawiać Eustome?

Doniczki powinno się ustawić w miejscu nasłonecznionym lub półcienistym, a optymalna temperatura nie może być niższa niżani wyższa niż 22 stopnie. Należy dbać, by roślina miała stale wilgotne podłoże, a w okresie kwitnienia (latem) trzeba nawozić ją dwa razy w miesiącu.

Jak uratowac eustoma?

Regularnie uzupełniać i wymieniać wodę w wazonie, ponieważ eustoma dużo pije. Posiada cienkie płatki kwiatów, które odparowują wiele wilgoci. Usuwać zwiędłe kwiaty. Nie stawiać bukietu z eustomą w pobliżu koszyka z owocami.

Jak Podlewac eustoma?

Podlewaj ją umiarkowanie, gdy ziemia w doniczce lekko przeschnie, bo bardzo nie lubi nadmiaru wilgoci. Nie należy także jej zraszać, ponieważ mokre liście to zapowiedź choroby grzybowej. Nie zapomnij jednak o podlewaniu – o ile eustoma w ogrodzie toleruje okresy suszy, o tyle eustoma doniczkowa – niekoniecznie.

Czy eustoma jest trwała?

Kwiaty eustomy wyglądają delikatnie, ale są trwałe i długo zachowują świeżość w wazonie, dlatego do cięcia nadają się idealnie.

Ile kosztuje jedna eustoma?

Oczywiście ostateczna cena zależna jest również od wielkości wiązanki i dodatków, jakie zostaną dobrane. Na giełdzie jedną paczkę eustomy, w której najczęściej znaleźć można od 20 do 25 gałązek, kupimy za około 30 – 40 złotych.

Jak rozmnożyć Eustomę?

Samodzielne rozmnażanie eustomy jest możliwe właściwie tylko generatywnie, przez wysiew zakupionych, wyselekcjonowanych nasion. Odmiany uprawne są najczęściej mieszańcami, których nasiona nie dziedziczą cech roślin macierzystych. Stąd konieczność ich zakupu.

Jak zasuszyć Eustome?

Suszenie na płasko, czyli metoda zielnikowa

Możesz to robić warstwowo, każdą partię roślin przekładając papierem. Następnie połóż na nie coś ciężkiego – książki lub pudło. Pozostaw do wyschnięcia około 10 dni, co kilka dni staraj się do nich zajrzeć, by rośliny przełożyć i ewentualnie wymienić wilgotną bibułę.

Jak zasuszyć Eustomę?

Aby nadawały się do zasuszenia, nie mogą być wilgotne, ani po deszczu. Obrywamy dolne listki i do zasuszenia wiążemy je w małe pęczki, tak aby łodygi były proste. Zawieszamy je główkami do dołu. Rośliny należy suszyć w suchym, przewiewnym i zacienionym pomieszczeniu.

Co lubi eustoma?

Optymalna temperatura powietrza w sezonie wynosi 18-22 st. C, zimą roślina woli gdy jest chłodniej (nawet 10-12 st. C). Eustoma lubi podłoża żyzne, próchnicze, zasobne w składniki pokarmowe i przepuszczalne.

Jak eustoma?

Jak uprawiać eustomę w ogrodzie?

  1. Najlepszą porą do sadzenia eustomy do gruntu jest początek lipca. …
  2. Sadząc eustomę w ogrodzie, trzeba wybrać dla niej miejsce nasłonecznione lub w lekkim półcieniu. …
  3. Roślinę tę zasila się nawozem kompleksowym po raz pierwszy po 10-14 dniach od wysadzenia na stałe miejsce.

Dodaj komentarz