Jak naładować akumulator rozładowany do zera

Podepnij kable rozruchowe – przewód czerwony do klemy dodatniej, a czarny do ujemnej. Najpierw przewód czerwony podłącz do naładowanej baterii, a następnie do rozładowanej. Kabel czarny podłącz pod uziemienie znajdujące się obok klemy. Uruchom silnik pojazdu, który ma naładowaną baterię.
Wyświetl całą odpowiedź…

Głębokie rozładowanie może pojawić się także z powodu naszego niedopatrzenia. Najczęściej zdarza się, kiedy zapomnimy wyłączyć światła lub radio. Mniejszym problemem jest, kiedy energia pozostaje w stanie uruchomienia jedynie przez kilka godzin. Wtedy zapewne wystarczy podładować baterię.

Akumulator powinno się ładować prądem o natężeniu, które ma wartość 1/10 jego pojemności.

Jeżeli trzeba naładować akumulator, którego napięcie spadło poniżej 11,00 V podczas eksploatacji (głęboko rozładowany), to wymagana będzie specjalna ładowarka zdolna dostarczać wysokie napięcie ładowania, a zalecany prąd ładowania może nie być osiągnięty na początku ładowania.

W pewnych przypadkach jednak akumulator może wymagać wymiany i żadne działania nie przyniosą efektów. Jeśli bateria rozładowuje się samoczynnie albo zdarza się to często, to jest to podstawą do jej wymiany. Pamiętaj również o tym, że akumulator z czasem się zużywa i nie będzie ci służyć w nieskończoność.

Najbardziej prozaicznym powodem rozładowania akumulatora jest pozostawienie włączonych odbiorników prądu w samochodzie na postoju. Światła zewnętrzne czy te we wnętrzu samochodu włączone na kilka godzin mogą skutecznie rozładować akumulator i uniemożliwić rozruch.

Dodaj komentarz