Jak Mały Książę dostał się na Ziemię?

Mały Książę uznał, że najwyraźniej na Ziemi nie ma nikogo, lecz wąż odparł, że ludzie nie mieszkają na pustyni, a planeta jest ogromna. Chłopiec usiadł na kamieniu i wskazał na swoją planetę. Wyjaśnił, że przybył na Ziemię, ponieważ ma kłopoty ze swoim kwiatem. Poczuł się samotnym i spytał, gdzie są ludzie.

Skąd pochodzi Mały Książę?

Mały Książę pochodził z małej planety – asteroidy B-612. Dla Księcia miała wielkość zwykłego domu. Mały Książę ciągle myślał o swojej planecie. Martwił się, ponieważ była zagrożona baobabami.

Czym zajmował się na swojej planecie Mały Książę?

Mały Książę nie miał zbyt wiele obowiązków. Musiał wyrywać krzewy baobabów i nieużyteczne chwast. Gdyby nie oczyszczał swojej planety, mogłyby ją rozsadzić. Sprzątał także wulkany, nawet ten nieaktywny, bo jak mówił: „Nigdy nic nie wiadomo”.

Ile Mały Książę przebywał na Ziemi?

Czas akcji „Małego Księcia” nie jest do końca określony. Obecność samolotu przywołuje jednak jednak wiek XX. Wydarzenia, rozgrywają się w ciągu ośmiu dni. Od chwili, kiedy Pilot po awaryjnym lądowaniu na pustyni spotyka Małego Księcia do momentu, w którym chłopiec opuszcza Ziemię, aby powrócić na swoją planetę.

Po co Mały Książę wrócił na swoją planetę?

Radością napełniało Małego Księcia samo spojrzenie w niebo i świadomość, że gdzieś tam czeka na niego jego jedyna, „oswojona” róża. Ale pragnął coraz bardziej ujrzeć ją z bliska. Mówił: „Jestem odpowiedzialny za mój kwiat!”. Dlatego nikogo nie może dziwić, że ostatecznie postanowił wrócić na swoją planetę.

Jak wyglądała Ziemia w Małym Księciu?

Była dużo większa niż te, które wcześniej odwiedził Mały Książę. Otaczały ją nieprzebrane oceany i morza, znajdowały się tam wulkany, których z pewnością nikt nie przeczyszczał. Ziemia obfitowała w bujną roślinność: rozliczne drzewa, kwiaty, trawy i inne, których nazwy trudno wymówić i zapamiętać.

Z jakiej asteroidy pochodzi Mały Książę?

Przypuszczał, że planeta, z której pochodził chłopiec była asteroidą odkrytej przez tureckiego astronoma w roku 1909.

W jakim celu podróżował Mały Książę?

Mały Książę mieszkał na małej planecie, miał tam trzy wulkany, w tym jeden wygasły, który służył mu jako krzesełko. Posiadał też różę, którą się opiekował, mimo jej ciągłych narzekań. Jednak czuł się bardzo samotny, dlatego opuścił swoją planetę i postanowił podróżować w poszukiwaniu przyjaciół.

Komu Mały Książę poświęca najwiecej czasu?

Mały Książę również poświęca dużo czasu swojej Róży, która jest bardzo kapryśna i zachowuje się wyniośle wobec swojego pana. Z żalem pomyślał, że do tej pory sądził, iż jest bogaty, ponieważ posiada jedyny na świecie kwiat..

Co znajduje się na planecie Małego Księcia?

Na planecie zamieszkałej przez tytułowego bohatera znajdowały się trzy wulkany. Dwa z nich były czynne, jeden nie sprawiał zagrożenia. Jednak Mały Książę czyścił wszystkie, żywiąc przekonanie, że odpowiednie dbanie o nie zapewni mu bezpieczeństwo. Życie Małego Księcia na planecie B-612 upływało monotonnie.

Dodaj komentarz