Jak dopasować kolor włosów do twarzy

Styliści radzą, by niezależnie od odcienia skóry, wybrać kolor włosów o przynajmniej dwa tony ciemniejszy lub jaśniejszy niż cera, by uniknąć efektu „zlewania się” twarzy z fryzurą (zwłaszcza, jeśli masz jasną cerę).

Tester fryzur Style My Hair to właściwie aplikacja mobilna pozwalająca sprawdzić, jaka fryzura będzie odpowiednia dla urody kobiety lub mężczyzny. Aplikacja pozwala nie tylko dopasować kolor włosów, ale i typ cięcia oraz całą stylizację.

Cera naczynkowa wymaga przede wszystkim odwrócenia uwagi od czerwoności na twarzy, dlatego należy wybierać raczej chłodne odcienie blondu czy brązu. Sprawdzą się więc wszelkie odcienie typu: popielaty blond, kasztan czy kawa. Uważajmy za to na farby z czerwonymi i rudymi pigmentami, które podkreślą naczynka na twarzy.

Kolory włosów dla piwnookich powinny podkreślać tęczówkę i odcień skóry. Przy jasnej karnacji świetnie sprawdzą się delikatne, popielate blondy, przy oliwkowej głębokie brązy i czerń. Jeśli mamy piegi i ciepłą karnację, koniecznie wybierzmy rudości lub ciepłe refleksy.

Przy jasnej karnacji i zielonych oczach z jasnymi plamkami w ciepłym odcieniu świetnie sprawdzą się włosy rude oraz ciepłe brązy. Szczególnie przy jasno-zielonych oczach i delikatnej urodzie utrzymanej w ciepłym tonie dobrze będzie wyglądać ciepły odcień blond.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą wszelkiego rodzaju ciepłe odcienie. Kolory włosów pasujące do takiej jasnej karnacji to między innymi miodowe blondy, złociste brązy i czerwienie oraz odcienie brązowe (od jasnego po średni) i miedziane.

Dodaj komentarz