Jak dobrać kolor szminki do typu urody

Kobiety o ciepłym typie urody powinny wybierać pomadki w ciepłych, słonecznych odcieniach np. z pomarańczowymi pigmentami. Z kolei panie o typie chłodnym będą doskonale prezentowały się w szminkach o chłodnych odcieniach, z niebieskimi pigmentami.
Wyświetl całą odpowiedź…

Zatem, jeśli masz małe, wąskie usta – nie dla Ciebie są ciemne szminki. Jeśli zaś masz wydatne wargi, nie sięgaj po czerwone pomadki, gdyż te optycznie powiększają usta i sprawią, że twoja stylizacja stanie się wyzywająca. Najlepiej stosować szminki matowe.

Zawsze sięgaj po konturówkę – w kolorze twoich ust albo bezbarwną. Zabezpieczy szminkę przed „rozlewaniem się” w zmarszczki palacza nad górną wargą. Kolor szminki ma znaczenie. Z wiekiem nasze usta naturalnie blakną, dlatego dojrzałe kobiety świetnie wyglądają w pomadkach w żywych kolorach.

Jak dobrać kolor szminki do typu urody i karnacji? Kobiety o ciepłym typie urody powinny wybierać pomadki w ciepłych, słonecznych odcieniach np. z pomarańczowymi pigmentami. Z kolei panie o typie chłodnym będą doskonale prezentowały się w szminkach o chłodnych odcieniach, z niebieskimi pigmentami.

Jesteś szatynką z jasną lub oliwkową skórą, dobre dla Ciebie będą odcienie różu złamane brzoskwinią lub rudościami czy odcienie jasnobrązowe. Brunetki ze śniadą cerą mogą użyć czerwieni przełamanej brązem i fioletem, czerwieni malinowej, burgunda oraz klasycznej czerwieni strażackiej.

Jeśli Twoje oczyzielone, szaro- niebieskie, zielono-niebieskie, bądź brązowe, a Twoje włosy mają złoty połysk, świetnie będziesz wyglądać w pomadkach o odcieniach: koralowym, rdzawym, pomarańczowym, brzoskwiniowym czy cappuccino.

Dodaj komentarz