Jak dobrać kolor ścian do mebli

Ogólna zasada mówi, żeby do jasnych mebli dobierać ciemniejszą farbę, a do ciemnych, np. brązowych – biały kolor ścian.

Zasada jest taka, iż do ciemnych mebli wybieramy jasne farby, do jasnych – ciemne. Takie zróżnicowanie sprawi, iż pokój, sypialnia lub salon będzie znacznie ciekawszy. Jeśli kolory mebli i ścian są zbliżone, można przestrzeń urozmaicić dodatkami w ciekawych, wyróżniających się kolorach.

Okazuje się, że perfekcyjnym tłem dla ciemnobrązowych mebli będą ściany w kolorze śnieżnej bieli. Brązowe meble mogą niekiedy wydawać się ponure i przytłaczające – jeśli boisz się, że w połączeniu ze ścianami szarymi lub beżowymi sprawią, że salon stanie się zimny i nieprzyjazny, białe ściany są właśnie dla ciebie.

Meble w kolorze jasny dąb to klasyczne i uniwersalne rozwiązanie. Jasny, ciepły odcień pięknie komponuje się z bielą, kremami, beżem oraz subtelnymi, ciepłymi brązami.

Możemy z powodzeniem łączyć go ze ścianami zarówno w jasnych, jak i ciemnych barwach. Ze względu na swój neutralny i delikatny charakter, świetnie prezentuje się także ze wzorzystymi tapetami. Meble dąb sonoma z białym kolorem ścian to obecnie najpopularniejsze połączenie.

O ile wspomniane wyżej biele, beże, łagodne brązy i pastele równie dobrze łączyły się będą z jasną podłogą, tak już pełne głębi intensywne kolory stanowić mogą wybór zbyt obciążający wnętrze. Chcąc zdecydować się na ciemne kolory ścian do jasnej podłogi, lepiej sięgać po stonowane barwy, np. antracyt czy granat.

Dodaj komentarz