Jak dbać o petunie na balkonie?

Mimo że petunia jest dość wytrzymała na suszę, to aby utrzymać jej piękne kwitnienie podlewanie powinno być systematyczne i obfite (w słoneczne dni nawet codziennie lub dwukrotnie w ciągu dnia). Petunie zasilamy regularnie, co 2 tygodnie nawozem dla roślin kwitnących (lub nawozem specjalistycznym do petunii).

Jak należy pielęgnować surfinie?

Surfinie najlepiej rosną na kwaśnym i przepuszczalnym podłożu o pH 5–5,5. Donice powinny być głębokie, a na ich dno dobrze jest wsypać keramzyt jako drenaż. Podstawowym warunkiem dobrej kondycji roślin jest ich stałe podlewanie. Lubią wilgoć, więc w silne upały podlewa się je rano i wieczorem.

Jak sadzić surfinie na balkonie?

Sadzi się 2-3 rośliny do wiszącego naczynia. Do dużej skrzynki balkonowej potrzeba 5-6 sadzonek surfinii. W doniczkach i skrzynkach konieczny jest drenaż, ponieważ surfinie lubią wprawdzie wilgoć, ale nie znoszą zastoju wody. Korzenie surfinii potrzebują przestrzeni; nie należy sadzić ich zbyt gęsto.

Czy surfinie lubia dużo wody?

Rośliny potrzebują sporo wody, bo pędy silnie się rozrastają. Nie można dopuścić, aby ziemia wyschła. W czasie upałów rośliny posadzone w pojemnikach trzeba obficie podlewać, nawet dwa razy dziennie. Donica, w której rośnie kwiat powinna mieć otwory, które pomogą usunąć nadmiar wody.

Kiedy wystawić petunie na balkon?

Petunie kwitną od późnej wiosny (maj-czerwiec) do pierwszych mrozów. Są to rośliny bardzo wrażliwe na niską temperaturę, więc na balkon czy taras można je wystawiać dopiero wtedy, kiedy minie groźba wiosennych przymrozków (najlepiej pod koniec maja).

Jak często Nawozic petunie?

Zabieg najczęściej zalecany jest 1-2 razy w tygodniu. Reguły te dotyczą nawozów płynnych. Jeśli wybór padł na nawóz długodziałający, granulki w odpowiedniej dawce dosypujemy do podłoża, w którym posadzone będą petunie.

Jak pielęgnować surfinie wiszące?

Surfinie na balkonie należy podlewać raz dziennie, rano lub wieczorem. Gdy dokuczają upały robimy to dwa razy. Staramy się, by woda trafiała wprost do podłoża, a donice, w których rosną surfinie muszą mieć otwory, by nadmiar wody usunąć.

Kiedy zacząć nawozić surfinie?

Rośliny wieloletnie w donicach (drzewa, krzewy, byliny) nawozimy od wiosny do połowy sierpnia. Po tym terminie zasilamy jej jedynie potasem i fosforem, aby zdążyły się przygotować do spoczynku zimowego.

Kiedy podlewać surfinie rano czy wieczorem?

Surfinie intensywnie nawadniaj co 2-3 dni, wylewając wodę na podstawkę od donicy. Latem podlewanie surfinii wykonuj dwa razy dziennie: rano i wieczorem, gdy nie panuje upał.

Jak sadzić petunie na balkonie?

Jeśli dopiero zaczynasz aranżować swój balkon, postaw na sadzonki tej odmiany petunii. Gotowe rozsady przesadź do doniczek w połowie maja, by uniknąć działania nocnych przymrozków. W dużej skrzynce balkonowej sadzi się zwykle ok. 5 sadzonek, zaś w wiszących doniczkach 2 – 3.

Dodaj komentarz