Jak dbac o astry?

Astry należy sadzić w żyznej, lekkiej, przepuszczalnej glebie, na stanowiskach słonecznych i przewiewnych. Wymagają intensywnego podlewania, inaczej łatwo gubią dolne liście i wyglądają nieestetycznie. W sezonie, zwłaszcza w trakcie wzrostu, astry wymagają intensywnego nawożenia.

Jak wschodzą astry?

Jednoroczne astry chińskie rozmnażamy przez wysiew nasion (w marcu-kwietniu, pod osłonami do skrzynek lub na palety). Nasiona kiełkują w temperaturze 16-20°C mniej więcej po 2 tygodniach. Ukorzenione rośliny warto nawieźć płynnym nawozem wieloskładnikowym.

Kiedy wysiać astry na rozsadę?

Najlepszy termin do wysiewu kwiatów jednorocznych, takich jak astry i cynie, ale też aksamitki czy floksy, to połowa marca. Nasiona wysiewamy do ciepłego inspektu, skrzynek lub innych pojemników w domu, a po 15 maja, gdy podrosną, wysadzamy je na miejsce stałe.

Kiedy i jak SIAC astry?

Najlepszą porą do sadzenia astrów jest czas od marca do maja i od września do listopada; wtedy rosną najlepiej. Astry wiosenne należy sadzić jesienią. Aby zdążyły się dobrze ukorzenić przed zimą, trzeba sadzić je odpowiednio wcześnie.

Czym pryskać astry?

Zarówno do oprysków, jak i podlewania można zastosować preparaty ekologiczne, np. Biosept lub Bioczos bądź fungicydy chemiczne: Rovral Flo lub Sarfun. Dokładne stężenia roztworów oraz częstotliwość oprysku podane są na dołączonych do preparatów etykietach.

Kiedy pikuje się astry?

Siewka w fazie dwóch- trzech liści nadaje się do pikowania. Nim młode rośliny trafią na miejsce stałe muszą zostać zahartowane. Rozstawa wysadzanych roślin uzależniona jest od wysokości konkretnej odmiany. Formy karłowe wysadzamy zachowując odstępy w granicach 20 x 25-30 cm, a formy wyższe 20 x 40 cm.

Ile dni wschodzą astry?

Astry chińskie mogą mieć kwiaty igiełkowe, peoniowe, czy pełne w odmianie książęcej. Mogą też być karłowe lub wysokie dorastające do 80 cm wysokości. Kiełkują po 7-14 dniach.

Jak wygladaja kwiaty astry?

Jak wyglądają astry? Mają bardzo charakterystyczne kwiatostany, które układają się w kształt gwiazdy. Kwiaty zewnętrzne są języczkowate, najczęściej występują w różnych odcieniach fioletu, choć popularne są też niebieskie, różowe, karminowe i białe. Kwiaty wewnętrzne są zaś rurkowate w odcieniach żółci lub różu.

Jak rozmnażać astry?

Rozmnaża się je poprzez podział rośliny. Dokonujemy tego w okresie wiosennym, najlepiej w kwietniu bądź maju. Aby je rozmnożyć należy wykopać bryłę korzeniową, podzielić i posadzić w wybranym miejscu. Marcinki mogą rosnąć na jednym miejscu nawet kilka lat.

Kiedy siać do gruntu aksamitki?

Jeśli zastanawiamy się kiedy wysiać aksamitki, najlepiej jeśli zrobimy to pod koniec maja. Absolutnie nie wysiewajmy aksamitki do gruntu przed Zimną Zośką, czyli przed 15 maja. Warunki pogodowe są wtedy zbyt trudne, a kwiaty aksamitki nie lubią przymrozków. Możemy przesadzić aksamitki z doniczek trzymanych w domu.

Dodaj komentarz