Jak często podlewać gwiazdę betlejemską?

Kwitnąca gwiazda betlejemska wymaga dosyć dużej wilgotności – ziemia musi być stale wilgotna. Zaleca się podlewać poinsecję dwa razy w tygodniu „od góry” (w okresie kwitnienia i wzrostu można roślinę nawozić – co dwa tygodnie podczas podlewania).

Czy gwiazda betlejemska lubi dużo wody?

Gwiazda betlejemska powinna mieć zawsze wilgotną ziemię ale jednocześnie nie nadmiernie mokrą (nadmiar wody nigdy nie może zalegać w podstawce pod doniczką). Szkodliwe jest zarówno zbyt częste jak i zbyt rzadkie podlewanie gwiazdy betlejemskiej.

Jak uratować przelaną gwiazdę betlejemską?

Jeżeli gwiazda betlejemska została zbyt obficie podlana, należy odczekać kilka dni, aby ziemia przeschła. Jeżeli jednak ziemia jest całkiem przemoczona, jedynym rozwiązaniem jest przesadzenie rośliny. Należy ją wyjąć z doniczki, ostrożnie oczyścić korzenie i posadzić w świeżej, suchej ziemi.

Jakim nawozem podlewać gwiazdę betlejemską?

Zaczynamy ją wówczas regularnie podlewać (co 3 dni), a po około 3 tygodniach zasilamy nawozem Agrecol Mineral Żel do roślin zielonych, który doskonale sprawdza się u roślin o ozdobnych liściach. Należy regularnie uszczykiwać wierzchołki pędów, aby poinsecja lepiej się rozkrzewiała.

Jak prawidłowo podlewać gwiazdę betlejemską?

Roślinę należy podlewać, gdy około 2. centymetrowa górna warstwa podłoża, jest sucha. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby korzenie w centrum doniczki nie były wyschnięte. Woda powinna być wlewana stopniowo, aż bryła korzeniowa zostanie równomiernie nawilżona, ale nie nasączona wodą.

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską żeby długo kwitła?

Nadwyżkę wody należy natychmiast odlać, w przeciwnym razie liście gwiazdy betlejemskiej wyblakną lub opadną. Optymalne jest podlewanie rośliny niewielką ilością letniej wody co drugi dzień. Aby przedłużyć blask kolorowych przykwiatków, można raz w miesiącu podczas podlewania dodać do wody odżywkę do roślin.

Czy gwiazda betlejemska jest szkodliwa?

Gwiazda betlejemska, zwana też poinsecją lub wilczomleczem nadobnym, zawiera w swoich tkankach trujący biały sok mleczny, podobnie zresztą jak wszystkie inne wilczomlecze.

Czy gwiazda betlejemska lubi zraszanie?

W okresie wzrostu gwiazdę betlejemską podlewamy obficie. Roślina powinna być również systematycznie zraszana. W okresie spoczynku, podlewanie zasadniczo ograniczamy. W czasie głównego okresu wegetacyjnego należy raz na dwa tygodnie roślinę umiarkowanie nazwozić nawozem do kwitnących roślin doniczkowych.

Jak Odzywic gwiazdę betlejemską?

Co zrobić, gdy gwiazda przestanie kwitnąć

Po pewnym czasie pojawią się nowe z zielonymi liśćmi. W okresie, gdy intensywnie rosną (wiosną), podlewamy roślinę regularnie i nawozimy odżywką uniwersalną dla gatunków domowych.

Jak przezimować gwiazdę betlejemską?

Jak przezimować gwiazdę betlejemską? Nawet właściwa pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej nie uchroni rośliny przed utratą liści pod koniec zimy. Jest to naturalne, gdyż w tym okresie roślina przechodzi w stan spoczynku. Wówczas należy skrócić jej pędy.

Dodaj komentarz