Jak często podlewać gwiazda betlejemska?

Dodatkową wskazówką może być ciężar doniczki z rośliną – jeśli jest lekka, świadczy to, że ziemia wyschła (mokre podłoże jest zawsze cięższe). Najczęściej gwiazdę betlejemską podlewamy dni, w zależności od miejsca i rozmiaru rośliny. Miniaturowe gwiazdy betlejemskie podlewamy nawet codziennie.

Jak prawidłowo podlewać gwiazdę betlejemską?

Roślinę należy podlewać, gdy około 2. centymetrowa górna warstwa podłoża, jest sucha. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby korzenie w centrum doniczki nie były wyschnięte. Woda powinna być wlewana stopniowo, aż bryła korzeniowa zostanie równomiernie nawilżona, ale nie nasączona wodą.

Jak uratować przelaną gwiazdę betlejemską?

Jeżeli gwiazda betlejemska została zbyt obficie podlana, należy odczekać kilka dni, aby ziemia przeschła. Jeżeli jednak ziemia jest całkiem przemoczona, jedynym rozwiązaniem jest przesadzenie rośliny. Należy ją wyjąć z doniczki, ostrożnie oczyścić korzenie i posadzić w świeżej, suchej ziemi.

Jakie warunki dla gwiazdy betlejemskiej?

Gwiazda betlejemska lubi stanowisko jasne, ale nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia. Jej liście łatwo mogą ulec poparzeniom. Temperatura nie powinna być niższa niż 18 stopni, lepiej też, by temperatura pomieszczenia nie przekraczała 22 – 23 stopni.

Ile wody potrzebuję gwiazda betlejemska?

Zaleca się podlewać poinsecję dwa razy w tygodniu „od góry” (w okresie kwitnienia i wzrostu można roślinę nawozić – co dwa tygodnie podczas podlewania). Po przekwitnięciu gwiazda betlejemska przechodzi okres spoczynku, wtedy roślinę podlewamy rzadziej – raz na tydzień.

Czy gwiazda betlejemska lubi wodę?

Woda może być z kranu, ale powinna mieć temperaturę pokojową. Gwiazda betlejemska lubi latem podlewanie obfite, a zimą – umiarkowane. Źle reaguje zarówno na dłuższe przesuszenie, jak i nadmiar wody. Jej liście wtedy więdną, żółkną i opadają.

Jakim nawozem podlewać gwiazdę betlejemską?

Zaczynamy ją wówczas regularnie podlewać (co 3 dni), a po około 3 tygodniach zasilamy nawozem Agrecol Mineral Żel do roślin zielonych, który doskonale sprawdza się u roślin o ozdobnych liściach. Należy regularnie uszczykiwać wierzchołki pędów, aby poinsecja lepiej się rozkrzewiała.

Jak Odzywic gwiazdę betlejemską?

Co zrobić, gdy gwiazda przestanie kwitnąć

Po pewnym czasie pojawią się nowe z zielonymi liśćmi. W okresie, gdy intensywnie rosną (wiosną), podlewamy roślinę regularnie i nawozimy odżywką uniwersalną dla gatunków domowych.

Co zrobić aby gwiazda betlejemska ponownie Zakwitla?

Jeśli chcemy, aby nasza gwiazda betlejemska ponownie zakwitła na Boże Narodzenie, jesienią powinniśmy sztucznie skrócić jej dzień: zaciemniając pomieszczenie, w którym się znajduje, albo przykrywając ją tkaniną. Po dwóch miesiącach możemy ją odkryć i regularnie, co dwa tygodnie, nawozić.

Jak dbać o gwiazdę betlejemską po przekwitnięciu?

Co zrobić z gwiazdą betlejemską gdy przekwitnie – 3 rady

  1. Skróć jej pędy. Jeśli roślina jest krzaczasta, przytnij ją tak, by na bocznych gałązkach pozostały tylko. …
  2. Wynieś do chłodnego miejsca. Nie musi być jasne, ważne, by temperatura nie przekraczała 12-15°C. …
  3. Przesadź do większej doniczki. Zrób to w marcu lub kwietniu.

Dodaj komentarz