Jak często Podlewac funkie?

Najodpowiedniejszym sposobem nawadniania funkii jest dostarczanie wody głęboko do korzeni. Zraszanie roślin powoduje często infekcje grzybowe grzybowe oraz poparzenia mokrych liści przez mocne słońce. W czasie suchego lata należy obficie podlewać ziemię wokół roślin raz na 5 – 6 dni, starając się nie moczyć liści.

Ile rosna hosty?

Funkia (Hosta) Francee p11

Funkia (Hosta) Francee to bardzo popularna, mająca wiele zastosowań w ogrodzie odmiana. Należy do dużych, szybko rosnących funkii. Kępa osiąga średnicę 90 cm, natomiast wysokość dochodzi do 60 cm.

Jak rosnie funkia?

Zapotrzebowanie na światło: średnie do skromnego, niektóre gatunki lubią miejsca słoneczne. Im więcej białego i żółtego koloru w zabarwieniu liści, tym bardziej wytrzymałe na słońce. Funkie z błękitnawymi liśćmi nie nadają się na stanowiska nasłonecznione. Gleba do uprawy tej rośliny powinna być żyzna i przepuszczalna.

Czy funkia szybko rośnie?

Funkie szybko rosną i tworzą masę okazałych liści, a do tego potrzeba sporo minerałów. Jeżeli rośliny nie były prawidłowo nawożone, po kilku latach w miejscu, w którym rosną, ziemia staje się jałowa.

Kiedy Przyciac funkie?

Po pierwszych przymrozkach liście host, które przemarzły systematycznie usuwać. Mogą stać się one siedliskiem zarodników grzybów chorobotwórczych. W tym okresie systematycznie obcinamy przekwitnięte kwiatostany. Liście całkowicie ścinamy dopiero wtedy, gdy całkowicie zżółkną i zwiędną.

Kiedy rozsadzić funkie?

Kiedy można dzielić funkie? Rozmnażanie funkii przez podział musi być wykonane we właściwym terminie. Podział rozrośniętych kęp funkii należy wykonać późnym latem lub wczesną wiosną. Wczesna wiosna jest o tyle dobrym terminem, że wówczas nad ziemię zaczynają wyrastać pąki liściowe.

W jakiej odległości sadzić hosty?

Zwykle sadzi się 3-5 roślin na 1 m2. Hosty doskonale komponują się z innymi roślinami ogrodowymi – zarówno roślinami jednorocznymi, cebulowymi jak i bylinami.

Jak SIAC hosty?

20-22º C i przez cały okres do wschodów równomiernej wilgotności podłoża. Funkie wschodzą około 3-5 tygodni. Siewki pikujemy do doniczek, a na miejsca docelowe wysadzamy gdy rośliny będą mieć minimum 5 liści.

Jak przezimować hosty?

Jeśli w okresie zimowym hosty okryte są grubą warstwą śniegu, tym lepiej – to naturalna, dodatkowa ochrona. W przypadku uprawy funkii w pojemnikach ważne jest solidne zabezpieczenie systemu korzeniowego roślin. Donice można wkopać do gruntu lub osłonić styropianem.

Kiedy sadzić kłącza hosty?

Sadzenie kłącz hosty najlepiej przeprowadzić wiosną lub jesienią. Ważne jest, aby roślina zdążyła się dobrze ukorzenić, zanim zaczną się mrozy, zwiększy to jej szanse na przetrwanie zimy.

Dodaj komentarz