Jak często należy podlewać amarylis?

Pod koniec listopada podlej ją odrobiną wody. Gdy zauważysz, że nowy pęd ma już ok. 10 cm wysokości, zacznij regularnie podlewać amarylis, ale wciąż nie częściej niż raz w tygodniu.

Czym podlewać anturium?

Do podlewania najlepiej użyć wody przefiltrowanej i odstanej, o temperaturze pokojowej. Zimna kranówka może poważnie zaszkodzić roślinie. Anturium w doniczce lubi wysoką wilgotność powietrza, dlatego należy regularnie zraszać roślinę.

Jak postępować z Amarylisem?

W czasie wegetacji amarylisy obficie podlewamy i zasilamy nawozami wieloskładnikowymi. Od drugiej połowie sierpnia stopniowo podlewanie ograniczamy. Zasychające liście usuwamy dopiero wówczas, kiedy całkowicie obeschną, co jest sygnałem, że rozpoczyna się okres spoczynku. Amarylis po przekwitnięciu zawiązuje nasiona.

Jak pielęgnować cebulki amarylisa?

Jesienią zaprzestajemy podlewania całkowicie, co umożliwia przejście cebuli w stan zimowego spoczynku. Następnie wyjmujemy cebulkę, oczyszczamy i przechowujemy około 8 tygodni w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu. Na 5 do 8 tygodni przed kwitnieniem wkładamy ją do świeżej ziemi i czekamy na piękne kwiaty.

Jak pielęgnować amarylis po przekwitnięciu?

Kiedy kwiaty przekwitną, ścinamy je, wtedy roślina nie traci energii na wytwarzanie nasion. Łodygę pozostawiamy, aby zżółkła i zaschła, po czym ostrożnie ją usuwamy. Liści nie ścinamy (wzmacniają i odżywiają cebulę). Kiedy amarylis przekwitnie, ponownie podlewamy go oszczędniej i zasilamy raz w miesiącu.

Kiedy zacząć podlewać amarylis?

Podlewanie do czasu, aż kwiat nie zacznie kiełkować, powinno być mocno umiarkowane. Kiedy zauważysz pierwsze kwiatowe pąki, możesz zacząć podlewać roślinę bardziej obficie.

Jak dbać o anturium w domu?

Anturium wymaga wilgotnego, ale nie mokrego podłoża, gdyż jego korzenie mogą zacząć gnić. Lubi zraszanie wodą – najlepiej aby była letnia i miękka (czyli odstała). Powinniśmy również nawozić roślinę raz na trzy tygodnie, nawozem do kwiatów doniczkowych. Dzięki temu będzie ona długo i pięknie kwitnąć.

Jak często podlewać Skrzydlokwiat?

Skrzydłokwiaty wymagają bardzo częstego podlewania – latem nawet 3-4 razy w tygodniu, zimą podlewanie nieco ograniczamy (1-2 razy w tygodniu). Jednak jeżeli wody jest za dużo, końcówki liści skrzydłokwiatów zaczynają zasychać. Dzieje się to dopiero po pewnym czasie, dlatego trzeba obserwować rośliny.

Jakie podłoże do Anthurium?

Gatunki domowe uprawiamy w doniczkach z podłożem żyznym, przepuszczalnym, mogącym zawierać dodatek torfu. Anturium lubi ziemię kwaśną w granicach pH ok 5-5,0. Dobrze rośnie w jasnych pomieszczeniach, ale raczej powinniśmy unikać bezpośredniego nasłonecznienia.

Czy amarylis zimuje?

Amarylis może zimować w gruncie, a Crinum zawsze trzeba jesienią wykopać. Ale nie ma też błędu w wykopaniu amarylisa. Pąki kwiatowe zapewne w piwnicy nie rozkwitły a zamarły.

Dodaj komentarz