Ile wody potrzebuję arbuz?

Bardzo ważne jest podlewanie od momentu zasadzenia do momentu, gdy zaczynają się tworzyć owoce. W okresie wzrostu, kwitnienia i zawiązywania owoców rośliny potrzebują od 2,5 cm do 5 cm wody tygodniowo. Utrzymuj glebę wilgotną, ale nie podmokłą.

Kiedy rozsada arbuza?

Jej przygotowanie najlepiej zacząć już pod koniec zimy. Rozsada arbuzów musi być zrobiona w osobnych doniczkach i ogrzewanych pomieszczeniach. Teoretycznie arbuzy (kawony) można siać także w marcu i kwietniu (III-IV). Jednak tak późno posiane arbuzy później też kwitną i zawiązują owoce.

Kiedy wiadomo że arbuz jest dojrzaly?

Dojrzały owoc wydaje głuchy dźwięk przy opukiwaniu. Należy również sprawdzić dojrzałość arbuza poprzez lekkie zgniatanie go z dwóch stron. Jeśli arbuz trzeszczy, jest dojrzały i gotowy do spożycia.

Jak prowadzic arbuza?

Rośliny można prowadzić poziomo lub pionowo na sznurkach (w tym wypadku trzeba zabezpieczać owoce). Arbuz może być uprawiany także w doniczce (np.: na balkonie), należy wybierać jednak duże pojemniki. Po ukorzenieniu jest względnie odporny na suszę, jednak dla obfitego owocowania zaleca się go regularnie podlewać.

Czy arbuz potrzebuję dużo wody?

Arbuzy należy podlewać umiarkowanie i niezbyt często, ale systematycznie, nie dopuszczając do przesuszenia gleby. Nie należy podlewać zimną wodą. Przycinanie pędów arbuza. Większość odmian uprawnych arbuzów owocuje na końcach pędów, dlatego nie jest konieczne przycinanie roślin.

Czym zasilać arbuzy?

Polecane są nawozy naturalne, np. z pokrzywy lub odchodów dżdżownic. Raz w tygodniu zasila się także arbuzy posadzone w słabej lub przeciętnej ziemi. Najlepsze do arbuzów są nawozy naturalne.

Kiedy wysiać nasiona arbuza?

Chcąc uzyskać rozsadę należy najpierw wysiać nasiona arbuza ok. 4 do 5 tygodni przed wysadzeniem roślin na miejsce stałe, najlepiej w połowie lub pod koniec kwietnia. Najlepiej jest wysiewać nasiona do doniczek pod tunelem foliowym, w szklarni lub inspekcie, a minimum to przykrycie rozsady folią.

Kiedy Wysiewac arbuza?

Wysiew powinien nastąpić w pierwszej połowie kwietnia. Kiedy pojawią się siewki, doniczki należy postawić przy źródle światła. Arbuz nie toleruje pikowania.

Jak rozpoznać czy arbuz jest słodki?

1) Zwracaj uwagę na jasną plamę na spodzie. Jasna plama na spodzie arbuza to miejsce, w którym leżał on na ziemi. Im ciemniejszy jest kolor plamy (najlepiej żeby był jak najbardziej żółty, a nie biały), tym bardziej dojrzały i słodki jest owoc.

Po czym poznać że arbuz jest słodki?

Niektóre arbuzy mają na swojej powierzchni widoczne brązowe linie, które wyglądają jak pajączki. Takie ubarwienie charakteryzuje wyjątkowo słodkie owoce.

Dodaj komentarz